Zagrali, zaśpiewali i zrobili ogromne wrażenie na jurorach. Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak wielkie muzyczne talenty mieszkają w naszej gminie. W sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy odbyły się półfinałowe przesłuchania uczestników pierwszej edycji „Kolbudy Music Talent Show”. Przed komisją konkursową wystąpili uczniowie wyłonieni w szkolnych eliminacjach. 

Wcześniej – podczas przesłuchań uzupełniających -  możliwość zaprezentowania swoich wokalnych i instrumentalnych zdolności otrzymali jednak młodzi mieszkańcy uczęszczający do szkół poza naszą gminą oraz ci, których placówki nie wzięły udziału w projekcie i nie zorganizowały szkolnych przesłuchań.

- Poziom konkursu był naprawdę wysoki. Wybór nie był łatwy. Musieliśmy jednak wyłonić grupę wokalistów i instrumentalistów, która weźmie udział w konkursie finałowym. Ten odbędzie się podczas Dni Gminy Kolbudy na dużej scenie. Tam poznamy zwycięzcę pierwszej edycji „Kolbudy Music Talent Show”. – mówi wójt Andrzej Chruścicki - przewodniczący Komisji, który dysponował tzw. „Złotym Biletem” dla najlepszego jego zdaniem uczestnika. 

Bonus wręczany przez Wójta powędrował do Zuzanny Dawidowskiej.

Biorąca udział w eliminacjach młodzież doskonale zdawała sobie sprawę z faktu, że zwycięstwo w finale, który odbędzie się podczas Dni Gminy Kolbudy to nie tylko powód do dumy i satysfakcji, ale również możliwość występu na wielkiej scenie, tuż przed… Sarą James – gwiazdą tegorocznego festynu.

- Występ przed tak popularną artystką, to wielkie wyróżnienie – usłyszeliśmy od jednej z uczestniczek przesłuchań. – Taki koncert daje możliwość zaprezentowania się przed liczną publicznością, która zgromadzi się przed występem gwiazdy. Może zwycięzca będzie miał nawet okazję porozmawiać z Sarą lub zrobić wspólne zdjęcie.

Po wysłuchaniu wszystkich półfinalistów jury zdecydowało, że przepustkę do finałowej rozgrywki oprócz zdobywczyni „Złotego Biletu” otrzymają: Jan Michalski, duet „Śpiewające Koteczki”, duet Alicja Chynek i Karol Celej, Lena Marciniak, Antonina Kozłowska, Klaudia Wysiecka, Matylda Bobrzecka, Jagoda Matyjaszczyk i Emma Przewoźny.

Finał „Kolbudy Music Talent Show” zaplanowano na niedzielę 4 czerwca. Występy, po których poznamy zwycięzcę rozpoczną się o godzinie 15.00. Laureat konkursu pojawi się na scenie ponownie o godzicie 18.30. Mamy nadzieję, że zwycięzca lub zwyciężczyni rozgrzeje publiczność przed występem Sary James.

Gratulujemy finalistom i życzymy powodzenia na dużej scenie. Dziękujemy jurorkom Konkursu Małgorzacie Gołąb-Buśko i Elżbiecie Pawłowskiej.