Urząd Gminy Kolbudy odwiedzili zwycięzcy Światowego Finału Odysei Umysłu z trenerkami Agatą Niemirowicz-Szczyt i Karoliną Romską oraz dyrektorem szkoły Piotrem Buśko. Zmęczeni, ale dumni i niezmiernie szczęśliwi chętnie opowiadali o swojej wielkiej przygodzie w USA.

Przynieśli ze sobą okazały, mistrzowski puchar, złote medale i pamiątki, które przywieźli zza oceanu. 

Jak mówili, do swojej wielkiej życiowej przygody podeszli na luzie i bez wielkiej presji. Od pierwszego dnia nawiązywali nowe znajomości z polskimi oraz zagranicznymi ekipami i świetnie się bawili. 

W gabinecie wójta Andrzeja Chruścickiego ze szczegółami opowiadali o długiej lotniczej podróży, przygotowaniach do finałowych prezentacji i konkurencjach, którym musieli stawić czoła.

Jak wyjaśniają młodzi Mistrzowie finałowe konkurencje składają się z trzech elementów. Drużyny otrzymują punkty za przedstawienie czyli tzw. problem długoterminowy. Ten zaprezentowany przez uczniów z Pręgowa bardzo podobał się publiczności i sędziom. Na 200 możliwych punktów otrzymali 171, 95.

Równie imponująco prezentuje się punktacja uzyskana za styl. Tu na 50 oczek Odyseusze otrzymali 44,51 pkt.

Bank został rozbity w konkurencji polegającej na rozwiązaniu problemu spontanicznego - tzw. spontan. Ten, Pręgowo ukończyło z maksymalną liczbą 100 punktów.

Razem nasi uczniowie uzyskali 316,46 pkt., co dało im zwycięstwo. Za plecami naszej drużyny uplasowały się ekipy z Singapuru i z Pensylwanii.

Odyseusze z Pręgowa pokonali 59 drużyn w swojej grupie wiekowej. Łącznie w światowym finale rywalizowało ponad 700 ekip z różnych zakątków globu.

Puchar, który zdobyli uczniowie dostarczył wiele radości. Drobnym problemem okazał się… transport trofeum do kraju. Przed lotniczą podróżą do Polski okazałą, złoconą konstrukcję trzeba było rozłożyć na czynniki pierwsze, aby zmieściła się w bagażu. Udało się, czego efekty widać na załączonych zdjęciach. 

Oprócz ogromnych emocji związanych z występami, wynikami i niezmiernej radości ze zwycięstwa nasza delegacja miała również okazję trochę pozwiedzać. 

Jeszcze raz gratulujemy naszym wspaniałym Odyseuszom, którzy po podboju Michigan już dziś myślą o kolejnej edycji Odysei Umysłu. Dziękujemy za promocję regionu w USA.

Cieszymy się, że Gmina Kolbudy w formie dofinansowania wyjazdu Odyseuszy za ocean mogła dołożyć swoją cegiełkę do wielkiego sukcesu.