To będzie dzień pełen wrażeń, sportowej rywalizacji, integracji i przede wszystkim znakomitej zabawy. W czwartek 24 sierpnie boisko treningowe w Kolbudach ponownie stanie się areną zmagań seniorów, uczestników IV edycji Kolbudy Senior Challenge, czyli popularnej Senioriady. Do rywalizacji, jak co roku przystąpią mieszkańcy naszej gminy zrzeszeni w Klubach oraz Kołach Seniora, a także goście z okolicznych miast i gmin.

W Kolbudach zobaczymy m.in. reprezentantów kilku gdańskich Dziennych Domów Pomocy, przedstawicieli Klubów Seniora z Przywidza, Trąbek Wielkich i Cedrów Wielkich. Swoją drużynę wystawi również miasto Sopot. O medale powalczą też cztery nasze zespoły. W sumie organizatorzy zapowiadają udział jedenastu sześcioosobowych drużyn. Nie zabraknie kibiców, którzy dopingować będą swoje koleżanki i kolegów. Łącznie w wydarzeniu uczestniczyć będzie około 120 osób.

Zwycięzcę Senioriady poznamy po podliczeniu punktów, o które uczestnicy rywalizować będą w siedmiu konkurencjach sportowych. Uczestnicy wykonywać będą slalom piłkarski, a także rzucać do celu hula-hoop. Zobaczymy kopnięcia do bramki, rzuty piłką do celu, a nawet zmagania łucznicze. Całości dopełnią fińskie kręgle i przekazywanie kółka na kijach.

- Zabawa na pewno będzie znakomita – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Uczestnicy Senioriady to niezwykle pogodne i pełne energii osoby. Czeka nas kilka godzin rywalizacji, rekreacji i przede wszystkim integracji. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników, choć oczywiście najmocniej za nasze drużyny z Kolbud, Kowal, Bąkowa i Lisewca. Pamiętajmy jednak, że chociaż gra toczyć się będzie o medale, to największą wartością tego wydarzenia będzie miło spędzony czas w towarzystwie przyjaciół.

Stało się już tradycją, że punktowane konkurencje sportowe poprzedza taneczna, wspólna rozgrzewka. Już ten element wprawia uczestników w dobry nastrój. Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami zawodnicy mają czas na regenerowanie sił, uzupełnianie kalorii i wymianę opinii na temat swoich występów.

IV edycja Kolbudy Senior Challenge rozpocznie się o godzinie 9.30 i potrwa do godziny 15.00.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Kolbudy i Gdańska Fundancja „I Ty Możesz Wszystko”. Patronat honorowy nad Kolbudy Senior Challenge objęli: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Senator RP Ryszard Świlski, Poseł RP Magdalena Sroka i Wójt Gminy Kolbudy Andrzej Chruścicki.

Patronami medialnymi Senioriady są Radio Gdańsk i Głos Seniora.