W niedzielę 5 listopada, wraz ze Stowarzyszeniem Miastenia Gravis – „Face to Face” oraz Fundacją „Podaruj Mi Życie” zapraszamy w muzyczną podróż do lat 20 i 30 minionego wieku. Niezapomniane utwory w koncercie „Lata 20. lata 30. …” wykonają Anna i Romuald Spychalscy, artyści dobrze już znani naszej publiczności. Wszystkie dotychczasowe koncerty naszych gwiazd spotykały się z niezwykle gorącym przyjęciem publiczności. Koncert w Sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy rozpocznie się o godzinie 18.00.

Spotkanie nie będzie miało jednak wyłącznie charakteru muzycznego. W niedzielny wieczór, wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia „Face to Face” oraz Fundacji „Podaruj Mi Życie”, będziemy chcieli przekazać naszym mieszkańcom trochę informacji na temat chorób rzadkich, które mocno komplikują życie osób nimi dotkniętych. Jedną z nich jest Miastenia Gravis, schorzenie wynikające z zaburzeń przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Należy do chorób autoimmunologicznych, a więc takich, w których układ odpornościowy wytwarza przeciwciała skierowane przeciwko własnemu organizmowi.

Wraz z Fundacją „Podaruj Mi Życie” będziemy też zachęcać do badań profilaktycznych umożliwiających wczesne wykrywanie nowotworów i podejmowanie skutecznego leczenia.

Kilka słów o gwiazdach sobotniego koncertu:

Romuald Spychalski

Tenor, konferansjer, kompozytor, aranżer. Wokalną karierę rozpoczął na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rolą Tamina w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta. Koncertował w Niemczech, Francji, Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Wielokrotnie, na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego, brał udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. W jego bogatym repertuarze znajdują się utwory z gatunku liryki wokalnej, dzieła oratoryjno-kantatowe, arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe, pieśni neapolitańskie, a także utwory z gatunku muzyki rozrywkowej.

Anna Spychalska

Wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu i talentem aktorskim, specjalizująca się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym. Jej umiejętności wokalne zyskały uznanie na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju, których była laureatką. Szczególne miejsce w Jej dorobku artystycznym zajmują koncerty z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńki, koncert inaugurujący XX Festiwal Straussowski w podkrakowskiej Wieliczce. Anna Spychalska ( dawniej Jurczyńska) jest także organizatorką i animatorką życia kulturalnego. Z wielkim powodzeniem organizuje liczne koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej w Polsce. W styczniu 2015 roku oraz kwietniu 2016 roku koncertowała wraz mężem, Romualdem Spychalskim w Kanadzie w Toronto oraz Ottawie. Sukcesem okazały się organizowane przez agencję Anny Spychalskiej koncerty pod tytułem ”Wielka Gala Trzech Tenorów” oraz "Wielka sława to żart". Przy współpracy znakomitych wokalistów oraz muzyków - instrumentalistów związanych z Łódzkim Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym w Łodzi udało się wyprodukować atrakcyjne widowisko muzyczne.

Anna i Romuald Spychalscy nieustannie koncertują. Są jednymi z nielicznych artystów w Polsce, wykonującymi "na żywo" zarówno przeboje rozrywkowe, jak i klasyczne. Rocznie biorą udział w ponad 60-ciu różnorodnych produkcjach muzycznych.