Wspaniałe wykonanie niezapomnianych przebojów oraz wiele ciekawych informacji na temat chorób rzadkich. Licznie zgromadzona w sali koncertowej publiczność wysłuchała popularnych utworów z lat 20 i 30 minionego wieku. W muzyczną podróż do przeszłości zabrali nas już nie po raz pierwszy Anna i Romuald Spychalscy. Występ został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, która wokalnie wspierała artystów w niektórych przebojach.

Wydarzeniu muzycznemu towarzyszyła wystawa poświęcona chorobom, które choć nie występują zbyt często i nie zawsze dają widoczne objawy, w istotny sposób utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jedną z nich jest Miastenia Gravis, schorzenie wynikające z zaburzeń przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Należy do chorób autoimmunologicznych, a więc takich, w których układ odpornościowy wytwarza przeciwciała skierowane przeciwko własnemu organizmowi.

Koncert „Lata 20. lata 30. …” zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Miastenia Gravis – „Face to Face” oraz Fundacją „Podaruj Mi Życie”.

- To był miły niedzielny wieczór - komentowali mieszkańcy opuszczający salę koncertową. - Posłuchaliśmy wspaniałych piosenek w znakomitym wykonaniu, a także dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy na temat nieznanych nam dotąd chorób autoimmunologicznych.