Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kolbudach mieliśmy zaszczyt gościć autorkę powieści kryminalnych i obyczajowych Annę Klejzerowicz. Pretekstem do spotkania była promocja książki „Kuźnia przeklętych” stanowiącej już siódmą część cyklu z Felicją Stefańską.

Główna bohaterka jest rzecznikiem prasowym gminy i tak się składa, że przy okazji wywiadów przeprowadzanych z mieszkańcami wyjaśnia zagadkę popełnionego w ruinach starej kuźni morderstwa - z czasem okazuje się, że niejednego.

Akcja powieści rozgrywa się w czasie rzeczywistym, więc tłem są zbliżające się samorządowe wybory… Felicja, wspierając pracę policji, zgłębia nie tylko sprawy lokalnego biznesu, ale także tajemnice sięgające II wojny światowej, a nawet dawne legendy.

Miejscem rozgrywających się wydarzeń jest Kryszewo i jego okolice a tereny tego, de facto małego, miasteczka położonego w pobliżu Gdańska okazują się niezwykle podobne do naszej miejscowości…

„Kuźnia przeklętych” zostanie wydana na początku 2024 roku.

Wywiadowi z autorką, który przeprowadziła Bożena Szpadzik – dyrektor gminnej biblioteki, przysłuchiwała się licznie zgromadzona publiczność, w tym wójt Andrzej Chruścicki i przewodnicząca Rady Gminy Magdalena Dudzińska-Florczyk.

Po spotkaniu był czas na podpisywanie przedpremierowych egzemplarzy książek Anny Klejzerowicz i indywidualne rozmowy z pisarką, prywatnie niezwykle ciepła osobą.

Tekst i zdjęcia GBP.