Niecodzienni goście odwiedzili Kolbudy. Chociaż styczniowa wizyta miała charakter prywatny, warto o niej wspomnieć. Niezbyt często bowiem do naszej gminy "wpadają" sportowcy, którzy mają na swoim koncie sukcesy w żużlowym cyklu Grand Prix i są podziwiani przez fanów czarnego sportu na całym świecie.

Niels-Kristian Iversen, Nicolai Klindt czy Krzysztof Kasprzak są zawodnikami doskonale znanymi światowym kibicom żużla. To właśnie oni w nadchodzącym sezonie stanowić mają o sile drużyny Energa Wybrzeże Gdańsk.

Wspomniani sportowcy, wraz ze sztabem trenerskim, odwiedzili mieszkańca Kolbud Grzegorza Sońskiego, który w swoim garażu ma jedyną w swoim rodzaju kolekcję pamiątek, plastronów i innych przedmiotów związanych z gdańskim i światowym speedwayem.

- Co bym nie napisał, żadne słowa nie oddadzą tych emocji!!! Po prostu nie wiem... Cała drużyna ( moja drużyna! ) w moich skromnych progach!! Nie sądziłem, że dożyję takich czasów! – komentuje Pan Grzegorz w mediach społecznościowych.

O gościnie w Kolbudach na swojej stronie wspomina również klub Energa Wybrzeże Gdańsk pisząc, że wizyta w wyjątkowym, żużlowym muzeum, w którym pasjonat speedwaya zgromadził ponad 1300 przedmiotów stanowiła niesamowitą frajdę dla drużyny.

Zawodnicy, którzy reprezentować będą w nadchodzącym sezonie barwy gdańskiego klubu mają okazję z bliska przyjrzeć się historii tej dyscypliny. To nie pierwsza tego typu wizyta. Garaż pana Grzegorza odwiedziło i odwiedza wiele legend żużla. Właściciel kolekcji nigdy nie kryje satysfakcji, że może gościć w swoich progach reprezentantów swojego ukochanego klubu żużlowego, a także byłych już zawodników, którzy zapisali się w historii "czarnego sportu".

Życzymy, aby kolekcję naszego mieszkańca wzbogaciły wkrótce pamiątki za wygranie przez gdański zespół Speedway 2 Ekstraligi i awans do najwyższej klasy najlepszej ligi żużlowej na świecie.

Fot. Facebook Grzegorza Sońskiego

Poniżej zamieszczamy link do naszego archiwalnego tekstu poświęconego kolekcji Grzegorza Sońskiego.

https://www.kolbudy.pl/kultura-i-sport/aktualnosci/5365-historia-sportu-zuzlowego-zebrana-w-kolbudach