fot. Nowak oraz fb/Czerwiński Travel

Zajęcia sportowe, szaleństwo na basenie w Aqua Centrum Kolbudy, warsztaty plastyczne i artystyczne, gry integracyjne, plenerowe wyprawy i – co najważniejsze - dużo uśmiechu. Wszyscy zadowoleni z programu i wspaniałych opiekunów.

- Nasza Pani/nasz Pan są super! Najwspanialsi na świecie! – usłyszeliśmy od kolonistów w każdej z odwiedzonych grup.

Tu nie ma czasu na nudę, a dobrych nastrojów nie jest w stanie zmącić nawet aura, która delikatnie mówiąc nie sprzyja zimowemu szaleństwu w klasycznej formie.

Są tu koleżanki i koledzy ze szkolnej ławy, jak również wielu nowych znajomych z innych gminnych szkół. Opiekę sprawują sympatyczni i doświadczeni instruktorzy z głowami pełnymi pomysłów. W Zespole Kształcenia i Wychowania w Kolbudach trwają dofinansowane przez Gminę Kolbudy „Sportowe ferie zimowe 2024”.

Przez dwa tygodnie przerwy od zajęć szkolnych z oferty realizowanej we współpracy z partnerem zewnętrznym skorzysta dwustu uczniów z naszej gminy. W zajęciach udział biorą dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 roku życia.

Z uczestnikami pierwszego turnusu spotkał się wójt Andrzej Chruścicki.  Koloniści chętnie dzielili się wrażeniami z pierwszych dni zajęć oraz prezentowali swoje prace plastyczne wykonane stworzone z odpadów. „Śmieciopotwory” wykonane z kartonu, butelek i kubeczków oraz inne stwory stanowiły odzwierciedlenie bogatej wyobraźni młodych konstruktorów.

Czwartek jest dla kolonistów m.in. dniem zajęć na pływalni. Przed wyjściem na basen uczestnicy półkolonii uzupełnili kalorie pochłaniając pyszne drożdżówki, którymi częstował gość.