Mnóstwo emocji, wspomnień i wspaniałej, wykonanej przez znakomitych artystów muzyki. Wybitny kompozytor i wirtuoz skrzypiec oraz klawiszy Krzesimir Dębski, czarodziej akordeonu Paweł Zagańczyk z zespołem oraz wokaliści Maria Malinowska i Kamil Pękala. Na wypełnionej do ostatniego miejsca widowni zachwycona publiczność. Tak opisać można w skrócie muzyczny wieczór w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy w dniu 10 marca.

Na naszej scenie wystąpił również zespół „Artis” oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia „Artis” w Kowalach, która świętuje swoje dziesięciolecie. 

Właśnie ten Jubileusz i obchodzony niedawno Dzień Kobiet złożyły się na wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Zainteresowanie nim przerosło najśmielsze oczekiwania. Darmowe wejściówki rozeszły się błyskawicznie.

Nie zabrakło wzruszeń, wspomnień, a także zabawnych anegdotek chętnie opowiadanych między utworami przez tryskającego humorem maestro. 

Ku zaskoczeniu publiczności główny gość wieczoru angażował się również wokalnie, zwłaszcza gdy ze sceny płynęły dźwięki skomponowanych przez Krzesimira Dębskiego melodii do popularnych i zakorzenionych w rodzimej kulturze polskich filmów i seriali.

- To była prawdziwa muzyczna uczta - słyszeliśmy od wychodzących z koncertu mieszkańców. - Znakomici artyści i piękny repertuar. Bawiliśmy się wspaniale. Wróciło wiele wspomnień. Wiele melodii, które dziś usłyszeliśmy towarzyszy nam od najmłodszych lat.

Spotkanie muzyczne stanowiło okazję do złożenia życzeń i gratulacji szkole muzycznej, która koncertem uczciła swoje dziesiąte urodziny. Wójt Andrzej Chruścicki wręczył dyrekcji pamiątkową tabliczkę z podziękowaniami. Podzielono też okolicznościowy tort.

- Wspólnie ze szkołą zorganizowaliśmy koncert wspaniałych artystów - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Sądząc po reakcjach wydarzenie spodobało się naszym mieszkańcom. Pan Krzesimir Dębski jest artystą wielkiego formatu, a jego muzyczny dorobek jest ogromny. Niecodziennie mamy okazję gościć w naszych progach taką ikonę kultury

Dołączamy się do życzeń dla muzycznej Jubilatki z Kowal, jej dyrekcji, kadry pedagogicznej i utalentowanej młodzieży, której instrumentalne popisy zrobiły duże wrażenie na słuchaczach.