Trwają przygotowania do inauguracji sezonu wakacyjnego w Gminnej Przystani Żeglarskiej oraz na kortach tenisowych w Kolbudach. Na razie wypożyczalnia pływającego sprzętu pracuje w systemie weekendowym. Deski, żaglówki, kajaki, rowery wodne i SUP-y wypożyczać można w soboty i niedziele w godzinach 9.00 – 19.00. W systemie takim przystań funkcjonowała będzie do wakacji. Równocześnie prowadzone są prace związane z gruntownym czyszczeniem i niezbędnymi naprawami łodzi i innych sprzętów, które po odświeżeniu wkrótce również udostępnione zostaną mieszkańcom.

Na chwilę obecną obowiązuje dotychczasowy cennik wypożyczalni. Za godzinę korzystania z gminnego sprzętu pływającego posiadacze Karty Mieszkańca Gminy Kolbudy, bądź Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny zapłacą od 5 do 20 złotych, a osoby, które nie posiadają żadnej ze wspomnianych Kart od 10 do 30 zł. Aktualnie rozważana jest możliwość wprowadzenia zmian w wysokości opłat tak, aby były one bardziej korzystne dla mieszkańców gminy. Przed rozpoczęciem sezonu letniego planowane są również niezbędne prace remontowe m.in. w obiektach wypożyczalni i przy pomoście gminnego kąpieliska.

Do użytku udostępniono również korty tenisowe przy ulicy Polnej 55. Dotychczas ich rezerwacja odbywała się na podstawie wpisów do papierowego grafiku udostępnionego przy kortach. Również w tym obszarze należy spodziewać się zmian. W ciągu miesiąca powinna zostać uruchomiona aplikacja, za pośrednictwem której dokonywać będzie można rezerwacji kortu.

O wprowadzanych zmianach będziemy informować na bieżąco.