W niedzielę 2 czerwca w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy odbędzie się premiera spektaklu lokalnej grupy teatralnej KomuKulturka. Najnowsza realizacja zatytułowana „Perła w mroku” powstała w oparciu o przywołaną z pamięci baśń dalekowschodnią oraz fragmenty tekstów Antony’ego de Mello ze zbioru Śpiew ptaka; intro – Roch Urbaniak, Papiernik (fragment). Spektakl zagrany zostanie w niedzielne popołudnie i wieczór aż trzykrotnie, o godzinach: 16.00, 18.00, 20.00.

Jak informują nasi artyści przedstawienie jest kolejnym projektem teatralnym, w którym grupa eksperymentuje i poszukuje nowych doświadczeń. Tym razem czerpie z kultury Dalekiego Wschodu – japońskiego teatru Noh oraz Kamishibai. Stawia pierwsze kroki w animacji przedmiotu.

Autorką scenariusza i reżyserką spektaklu jest Anita Wawryk. Na scenie zobaczymy uzdolnionych artystycznie mieszkańców gminy, w większości od lat związanych ze Stowarzyszeniem KomuKulturka. O oprawę muzyczną przedstawienia zadbali koncertujący na całym świecie znakomici muzycy Anna i Arkadiusz Szafrańcowie.

Grupa KomuKulturka, chociaż oparta na aktorach-amatorach, to gwarant sztuki przez wielkie „SZ”. Udając się na spektakl możemy być pewni oryginalnych dialogów, niebanalnej choreografii, niespodziewanych zwrotów akcji, czyli - niezapomnianych wrażeń artystycznych. To popołudnie i wieczór z pewnością na długo zapadną w pamięci każdego widza.

Zadanie publiczne finansowane ze środków Gminy Kolbudy. Wstęp wolny.