„Wielkie gratulacje dla wszystkich twórców i wykonawców! Podejmujecie się coraz bardziej ambitnych i spektakularnych wyzwań - chapeau bas!!!”, „Wspaniała baśń, piękny japoński taniec i wiele cudownych wrażeń! Brawo!”, „Kolejny piękny, pomysłowy spektakl z przesłaniem... Gratulacje i brawa dla Twórców i Aktorów” – to tylko niektóre z pełnych zachwytu komentarzy jakie przeczytać można w internecie po kolejnej premierze spektaklu naszej lokalnej grupy teatralnej KomuKulturka.

 W niedzielne popołudnie i wieczór 2 czerwca chyba żaden z widzów nie opuszczał naszej sali koncertowej zawiedziony. Wielu miłośników teatru z uznaniem podkreślało profesjonalną grę aktorską. Zwracano uwagę na niebanalny scenariusz, bogatą choreografię, a także stroje i makijaże artystów-amatorów.

Grupa zagrała tego dnia aż trzykrotnie. Każdorazowo sala była szczelnie wypełniona. Konieczne było nawet dostawianie krzeseł. Spektakl z zainteresowaniem oglądały zarówno dzieci, jak i znacznie starsi mieszkańcy.

- Jestem pełna uznania dla członków grupy, którzy nie przestają zaskakiwać i z każdym kolejnym spektaklem wchodzą na wyższy poziom – usłyszeliśmy od jednej z pań opuszczających salę. – W ich grze nie sposób nie dostrzec ogromnej pasji i miłości do teatru. Wszyscy zaangażowani w spektakl poświęcili wiele czasu i energii, ale widzowie to docenają. Dali temu wyraz owacją na stojąco. Profesjonalne aktorstwo i cała oprawa na najwyższym poziomie. Z niecierpliwością czekam na następny projekt.

„Perła w mroku” to kolejny projekt teatralny, w którym grupa eksperymentuje i poszukuje nowych doświadczeń. Tym razem czerpie z kultury Dalekiego Wschodu – japoń­skiego teatru Noh oraz Kamishibai.

Autorką scenariusza i reżyserką spektaklu jest Anita Wawryk. Na scenie podziwiać mogliśmy uzdolnionych artystycznie mieszkańców gminy, w większości od lat związanych ze Stowarzyszeniem KomuKulturka. O oprawę muzyczną przedstawienia zadbali koncertujący na całym świecie znakomici muzycy Anna i Arkadiusz Szafrańcowie. 

Zadanie publiczne finansowane zostało ze środków Gminy Kolbudy.