Dobroć, honor, odwaga i pomoc bliźniemu w trudnej sytuacji są wartościami, które powinny być bliskie każdemu z nas. Jako rodzice i opiekunowie nie możemy o nich zapominać wychowując swoje pociechy i wpajając im to, co naprawdę w życiu ważne.

To edukacyjne przesłanie niesie spektakl przygotowany przez rodziców uczniów oraz nauczycieli z ZKiW w Lublewie Gdańskim. Przedstawienie „Kocie miasto” zaprezentowano na scenie Urzędu Gminy Kolbudy, a na widowni zasiedli młodzi widzowie, ich rodzice, a także dziadkowie.

Zgromadzona licznie publiczność z zapartym tchem śledziła akcję, a w fazie finałowej - ci młodsi i odważniejsi - sami „przeistoczyli” się w aktorów tańcząc i śpiewając na scenie z głównymi, kocimi bohaterami.

Scenariusz spektaklu napisała Eliza Bielewicz, która także wyreżyserowała przedstawienie. Aktorzy-amatorzy zaprezentowali się znakomicie, co gromkimi brawami i owacją na stojąco nagrodzili widzowie.

Doceniono choreografię i scenografię spektaklu. Praca i pasja rodziców oraz pedagogów złożyły się na ciekawy i wartościowy społecznie projekt, który na długo zagości w pamięci tych, którzy licznie stawili się w sali koncertowej.

Należy wspomnieć, że oprócz walorów kulturalnych i artystycznych przedstawienia wydarzenie służyć miało osiągnięciu ważnego celu. Tym była pomoc dla jednej z rodzin, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i mieszkalnej.

Spektakl „Kocie miasto” był bezpłatny, jednak przed spektaklem i po jego zakończeniu prowadzona była kwesta. . Zebrane środki przeznaczone zostaną na niezbędny remont dachu domu wspomnianej już rodziny.

Wcześniej przedstawienie zaprezentowano w ZKiW w Lublewie Gdańskim. Tam również nasi artyści otrzymali gromkie owacje i wiele ciepłych komentarzy.

Słowa uznania należą się wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie spektaklu, publiczności oraz każdemu kto do zbiórki dołożył swoją, najskromniejszą nawet, cegiełkę.