Sobota 8 czerwca obfitowała w naszej gminie w Festyny Rodzinne. Na „dmuchańcach”, w pianie i przy dźwiękach muzyki tanecznej bawili się mieszkańcy sołectw Pręgowo, Kowale, Bielkówko i Łapino.

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyły atrakcje, o które zadbali sołtysi, we współpracy ze szkołami. Były chemiczne eksperymenty, strażackie pokazy, występy artystyczne, a także turniej tańca w Bielkówku. 

Mieszkańcy raczyli się słodyczami i kiełbaskami z grilla. W Kowalach i Pręgowie nie brakowało zajęć wymagających logicznego myślenia, a w Łapinie można było spróbować swoich sił w… walkach sumo i upamiętnić pobyt na festynie oryginalnym zdjęciem z fotobudki. 

Na festynach organizowano loterie i kiermasze. Wszędzie dominowały doskonale nastroje i świetna zabawa, o czym przekonać się mogli wójt Marek Goliński i jego zastępca Robert Aszyk. 

Wielkie brawa dla organizatorów. Pogoda, z chwilową przerwą na wiosenny deszcz, łaskawa była dla uczestników imprez.

Już w weekend 15 i 16 czerwca kolejna okazja do wspólnych spotkań i zabawy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Dni Gminy Kolbudy, które przez dwa dni odbywać się będą na terenie przy Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach.