Gmina Kolbudy otrzyma z budżetu państwa niemal 150 tysięcy złotych na utworzenie drugiego na naszym terenie Klubu Senior+. Podobna placówka od kilku miesięcy z powodzeniem działa w Kolbudach. Wójt Andrzej Chruścicki odebrał dziś z rąk Marcina Zielenieckiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej promesę dofinansowania projektu. Uroczystość odbyła się w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

W Kowalach przy ulicy Glazurowej powstanie drugi w naszej gminie Klub Senior+. Podobna placówka z powodzeniem funkcjonuje już w Kolbudach przy ulicy Polnej 55. Organizowane tam zajęcia dla osób starszych cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych mieszkańców.

- Klub w Kolbudach odwiedza wielu seniorów, którzy chętnie korzystają z bogatej oferty zajęć - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - Starsi mieszkańcy wspólnie się gimnastykują, śpiewają, uczą języków obcych, uczestniczą w zajęciach plastycznych, rozmawiają o historii, jeżdżą do teatru czy kina. Klub Senior+ jest miejscem, które integruje oraz pozwala rozwijać zainteresowania i utrzymywać kondycję fizyczną. Ponieważ zainteresowanie placówką przerosło nasze oczekiwania postanowiliśmy ubiegać się o środki na utworzenie drugiego klubu w Kowalach. Udało się. To na pewno dobra wiadomość dla naszych seniorów.

Dla funkcjonowania Klubu Senior + wyremontowane zostaną pomieszczenia, które dostosowane będą do wymaganych standardów. W budynku przy ulicy Glazurowej 1 znajdzie się sala spotkań z miejscem wydzielonym do zajęć z aktywności ruchowej oraz klubowej. Wyodrębnione zostanie również przestronne pomieszczenie kuchenne, które wyposażone zostanie w sprzęt AGD oraz niezbędne naczynia. Zakupione zostaną meble oraz sprzęt audio RTV. Do dyspozycji użytkowników będzie też sprzęt komputerowy. Seniorzy będą mogli korzystać z biblioteczki, a z myślą o zajęciach sportowych zamontowane zostaną drabinki do gimnastyki. Obiekt wyposażony będzie w piłki, materace do ćwiczeń oraz kijki do popularnego nordic walking. W budynku wydzielone zostanie też miejsce pełniące funkcję szatni dla seniorów, a łazienki przejdą odświeżający lifting. Klub Senior+ powinien powstać jeszcze w tym roku.

- Frekwencja w naszym Klubie jest naprawdę duża, a liczba miejsc ograniczona - mówi Irena Łuksza, uczestniczka zajęć , aktywnie działająca na rzecz seniorów. - Utworzenie dodatkowego klubu na pewno sprawę ułatwi i pozwoli skorzystać z zajęć większej liczbie osób. Jesteśmy zadowoleni z tego co się tu dzieje. Możemy wyjść z domu. Nie musimy patrzeć przez okno i myśleć o tym, że ten dzień tak szybko mija. Mamy bardzo wiele ciekawych zajęć.

Wraz z Gminą Kolbudy promesy z rąk przedstawiciela resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odebrało siedem innych samorządów. W ramach tegorocznej edycji programu Senior+ w województwie pomorskim powstanie więc osiem placówek dla osób starszych, w tym jeden Dom i siedem Klubów Senior+.

Zaglądamy na zajęcia w Klubie Senior+ w Kolbudach. Podobny powstanie w Kowalach.