Jak miło, rodzinnie, pożytecznie i ekologicznie spędzić czas? Organizując… kiermasz najpiękniejszych karmników dla ptaków. Na taki właśnie niecodzienny pomysł wpadły władze Sołectwa Babidół i Nowiny. Wybór najładniejszej i najbardziej oryginalnej „jadłodajni dla ptactwa” stanowił główny punkt przedświątecznego jarmarku i spotkania wigilijnego mieszkańców wsi.

Ogłoszenia o konkursie na najładniejszy karmnik pojawiły się już kilka tygodni przed planowaną imprezą. Do udziału w zabawie zaproszono wszystkich, bez względu na wiek, mieszkańców. Uczestnicy zabawy, korzystając z niezbędnych narzędzi i wszelkich dostępnych materiałów, mieli możliwość wykazania się zdolnościami manualnymi oraz inwencją. Z zadania wywiązali się wzorowo. Wybór najlepszej ptasiej „stołówki” nie był łatwy.

- Wszystkie wykonane i pokazane karmniki były bardzo ładne i sprawiły oceniającym wiele trudu w wyborze tego jednego – mówi sołtys Andrzej Czubek. - Po burzliwych obradach zdecydowaliśmy, że pierwsze miejsce zajął w 2016 r karmnik nr 1.  Doceniliśmy pomysł i twórcze wykorzystanie tego, co inni na ogół wyrzucamy do śmieci.

Warto odnotować, że wszystkie pozostałe prace, które zgłoszono do konkursu zajęły… ex aequo drugie miejsce.

Organizatorzy zabawy w imieniu własnym, oraz całego okolicznego ptactwa, dziękują za udział wszystkim twórcom karmników.

Wszystkie wykonane i pokazane karmniki były bardzo ładne i sprawiły oceniającym wiele trudu w wyborze tego jednego.

Po burzliwych obradach zdecydowaliśmy ,że pierwsze miejsce zajął w 2016 r Karmnik nr 1 -  za pomysł i twórcze wykorzystanie tego, co inni na ogół wyrzucamy do śmieci.

Pozostałe karmniki zajęły równorzędnie drugie miejsce.

Mamy nadzieję ,że wspólna zabawa spodobała się Państwu, zapraszamy do kolejnych które wspólnie będziemy wymyślać.