Dnia 23 czerwca 2011 r. na przystani „U Bartka” odbyła się fantastyczna "Noc Świętojańska", zorganizowana przez Wójta Gminy Kolbudy, Sołtysa i Radę Sołecką Kolbud oraz Stowarzyszenie Młodzieży „Młodzi Kreatywni”. Impreza rozpoczęła się wyścigiem kajaków, który wzbudził ogromne emocje.
Do wyścigu zgłosiło się osiem ekip, które rywalizowały ze sobą na trasie wyznaczonej przez organizatorów oraz gminną straż. Od początku prym w wyścigu wiedli Mateusz Sobolewski wraz z Izą Kukielską i to oni zajęli I miejsce w Pierwszym Wyścigu Kajaków o Puchar Wójta Gminy Kolbudy.
To jednak nie była jedyna atrakcja tego wieczoru. Po wyścigu na scenie pojawiła się tegoroczna laureatka Lokalnej „Szansy na sukces”- Edyta Rabiega. Swoim głosem, a przede wszystkim talentem porwała licznie zgromadzonych mieszkańców do tańca, którzy do rana nie mogli zejść z parkietu.
Dodatkowo każdy mógł sobie upiec kiełbaskę przy ognisku, które zorganizował Sołtys wraz z Rada Sołecką Kolbud. Gdy tylko zrobiło się ciemniej, rozpoczęło się puszczanie chińskich lampionów, które niesamowicie rozświetliły zachmurzone niebo.
Mieszkańcy gminy Kolbudy na długo zapamiętają tegoroczną „Noc Świętojańską”, która okazała się po prostu genialną imprezą. Organizatorzy już dziś myślą nad zorganizowaniem nie tylko przyszłorocznej "Nocy świętojańskiej", ale także zabawy na pożegnanie lata.
(Zdjęcia i tekst zapożyczone ze strony www.naszekolbudy.pl za zgodą właściciela).