Informacja podsumowująca wakacyjną akcję
Fundacji Rozwoju Rodziny „rodzicdziecko.pl”
„Rodzinne Wtorki, Wakacje w Kowalach”

W lipcowe i sierpniowe wtorki na placu zabaw przy ul. Heliosa w Kowalach mamy – wolontariuszki z Fundacji Rozwoju Rodziny „rodzicdziecko.pl” organizowały czas dla dzieci i ich opiekunów. W spotkaniach licznie udział brały dzieci ze wsi Kowale wraz z mamami, tatusiami, a często babciami czy opiekunkami.
Mali i duzi uczestnicy lepili ozdoby z kolorowej masy solnej, dekorowali ramki na wakacyjne zdjęcia, puszczali wielkie bańki mydlane, malowali domki z kartonów, kolorowe maski, tworzyli pająki z kamieni, korale i kolaże z kaszy i makaronów. Starsze dzieci chętnie brały udział w konkurencjach sportowych, zabawach sprawnościowych.
W upalne dni można było rozłożyć kocyk, skryć się w cieniu, poczytać książeczki, pograć w gry planszowe, ułożyć puzzle z herbem gminy, posłuchać opowieści o atrakcyjnych miejscach w okolicy.
Wolontariusze z Fundacji „rodzicdziecko.pl” stworzyli Rodzinny Mini Przewodnik po Gminie Kolbudy, proponując wycieczki do Elektrowni Wodnej w Łapinie, Muzeum Staroci Szczepana Czerwińskiego w Pręgowie, kościółka NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie czy do jedynego na Pomorzu Rezerwatu Przyrody Nieożywionej „Bursztynowa Góra”. W Przewodniku znajdowały się wszelkie niezbędne informacje oraz zestawy zadań dla Dociekliwych Poszukiwaczy Przygód.
Na koniec dzieci brały udział w turnieju wiedzy o gminie Kolbudy i wsi Kowale, w którym mogły wykazać się zdobytą wiedzą, za co otrzymali nagrody ufundowane przez samego Wójta Leszka Grombalę.
Fundacja Rozwoju Rodziny „rodzicdziecko.pl” oraz mieszkańcy Kowal serdecznie dziękują Panu Andrzejowi Stelmasiewiczowi – Prezesowi firmy ASTE Sp. z o.o., Panu Leszkowi Grombali – Wójtowi Gminy Kolbudy, Pani Emilii Jóźwik – sołtys wsi Kowale, Pani Annie Szelidze – dyrektor Hotelu „Venus” w Łapinie za finansowe wsparcie udzielone na rzecz naszej akcji.