Jest mieszkańcem Otomina. Mierzy 204 centymetry i niedawno osiągnął największy sukces w swojej dotychczasowej karierze.  We wrześniu w bułgarskim Płowdiw sięgnął z kolegami po złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów w siatkówce. Przed sezonem Szymon Jakubiszak został włączony do kadry pierwszego zespołu LOTOS Trefl Gdańsk.

Szymon od 2011 roku reprezentuje barwy, występującego w siatkarskiej Plus Lidze, klubu LOTOS Trefl Gdańsk. We wrześniu, wraz z kolegami z reprezentacji Polski, sięgnął po tytuł Mistrza Europy Juniorów, które odbywały się w Bułgarii. W finale nasi siatkarze pokonali Ukrainę 3:1, przechodząc przez cały turniej bez żadnej porażki. Rok bieżący jest szczególny w karierze młodego sportowca. Szymon został bowiem włączony do pierwszego zespołu LOTOS Trefl Gdańsk, który z powodzeniem występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej. Szkoleniowcem, pod okiem którego swój talent rozwija mieszkaniec naszej gminy, jest doskonale znany fanom siatkówki Andrea Anastasi.

- W naszych grupach młodzieżowych jest wielu interesujących graczy, którym bacznie się przyglądamy – mówi Andrea Anastasi dla klubowego serwisu „lotostrefl.pl” – Zdecydowaliśmy, że Szymon Jakubiszak jest gotowy, by dołączyć do pierwszego zespołu. To bardzo utalentowany siatkarz, z którym wiążemy duże nadzieje na przyszłość i nadszedł czas, by dać mu szansę w Plus Lidze.

Kolegami klubowymi Szymona są utytułowani zawodnicy, którzy na swoim koncie mają wiele cennych medali wywalczonych na najważniejszych siatkarskich imprezach.  Wystarczy tu wymienić Mistrza Świata z 2014 roku, Mateusza Mikę. Przed mieszkańcem Otomina, stypendystą Wójta Gminy Kolbudy, wielkie wyzwania. Oprócz występów w Plus Lidze czeka go niedługo… egzamin maturalny.

- Przede mną chyba najtrudniejszy rok w moim życiu, bo przygotowania do matury będę łączyć z treningami, być może nawet z pierwszym zespołem. – mówi klubowemu serwisowi „lotostrefl.pl” Szymon Jakubiszak. - Czuję się gotowy na grę w PlusLidze. Teraz czekają mnie jednak ciężkie treningi i turnieje, w których będę mógł pokazać sztabowi szkoleniowemu, że warto dać mi szansę i na mnie postawić, również w kontekście drużyny seniorów.

Szymon Jakubiszak ma 18 lat, mierzy 204 cm i występuje na pozycji przyjmującego. Z gdańskim klubem związany jest od 2011 roku. Jego barwy reprezentował we wszystkich kategoriach wiekowych: młodzika, kadeta, juniora oraz Młodej Lidze. Po licznych sukcesach w tych kategoriach wiekowych, przyszedł czas na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trzymamy kciuki za Szymona.

- Cieszą mnie wszystkie informacje o sukcesach naszych mieszkańców – mówi wójt Leszek Grombala – W ostatnim czasie docierało do nas wiele dobrych wieści ze sportowych aren. Szymonowi Jakubiszakowi, który tak jak ja jest mieszkańcem Otomina, życzę wielu sukcesów w drużynie seniorów. Trzymam kciuki za dalszy rozwój jego talentu. Jestem pewien, że jeszcze nie raz usłyszymy o naszym siatkarzu.