W dniu 05 grudnia 2015 r.” odbyło się zorganizowane przez Panią Sołtys oraz Radę Sołecką spotkanie Mikołajkowe mieszkańców sołectwa Otomin. Po raz kolejnych gościło nas Gospodarstwo Agro- Turystyczne „SWOJAK” udostępniając swojską chatę z bali ogrzewaną ogniskiem oraz zapewniając przewóz dzieci zaprzęgiem konnym, gdzie woźnicy towarzyszył również prawdziwy Święty Mikołaj!

Jak zawsze przygotowano również ognisko pod chmurką, przy którym przybyli mieszkańcy mogli przysiąść upiec kiełbaski, zjeść tradycyjny chlebek ze smalcem i ogórkiem kiszonym, porozmawiać rozgrzewając się ciepłą kawą lub herbatą.

Najmłodsi mieszkańcy cieszyli się z obecności prawdziwego Mikołaja, który chętnie uczestniczył w zabawach, przejażdżkach i pieczeniu kiełbasek. Największą frajdę Mikołaj sprawiał dzieciom rozdając słodycze oraz ofiarowując każdemu przygotowany wcześniej przez Panią Sołtys i Radę Sołecką mały prezent niespodziankę.

Mimo dość wietrznego dnia udało się zorganizować miłe, aktywne spotkanie Mikołajkowe i dobrą zabawę w gronie niezawodnych przesympatycznych mieszkańców Otomina.

Sołtys i Rada Sołecka serdecznie dziękują mieszkańcom w szczególności dzieciom za przybycie i udział w spotkaniu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak sympatycznej imprezy.

aut. Elżbieta Diana Leśniewska