Dnia 30 maja 2015 r. na naszym placu sołeckim w Otominie odbył się Festyn Rodzinny oraz Dzień Dziecka. Impreza połączona była z uroczystym oddaniem do użytku wiaty sołeckiej wyposażonej w masywne drewniane stoliki i ławy. Na Pani Sołtys, Rady Sołeckiej, Radnego oraz mieszkańców uroczystego przecięcia wstęgi i tym samym otwarcia, dokonał osobiści Wójt Gminy Kolbudy Pan Leszek Grombala. 

Festyn podobnie jak w ostatnich latach podzielony był na dwie odsłony.

Od godz. 14.00 do 17.00 w super zabawie i licznych konkursach uczestniczyły głównie dzieci. Była to część poświęcona dzieciom, gdzie odbywały się animacje, zabawy, konkursy dla dzieci i rodziców… a wszystkie konkursy i zabawy były nagradzane. Również każdy uczestnik festynu mógł poprosić o malowanie buźki, osobiście puszczać bańki mydlane, spróbować sił w przeciąganiu liny. Jak zawsze wielkim powodzeniem cieszyły się przejażdżki konne i harce na dmuchanym zamku.

Po licznych szaleństwach i zabawach można było przycupnąć przy ognisku, zjeść pieczoną kiełbaskę, albo chlebek ze smalcem i ogórkiem, napić się ciepłej kawy lub herbaty. Najmłodsi dostali częstowani byli także owocami i słodyczami.

Od godz. 17.00 imprezę umilała dobra muzyka. Młodzież i dorośli mieszkańcy bawili się przy zabawie jaką poprowadził zespół wokalno- instrumentalny Toto Vis Orati, prowadzony przez ks. Zygmunta Słomskiego (film z Festynu w Otominie strona: http://tvo.webd.pl/index.php?p=1_2_FILMY-NAJNOWSZE). Zespół zagrał wiele dobrych, znanych kawałków tj. Anna Maria, Gdzie ta keja, Powiedz stary gdzieś ty był, My cyganie, Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…

Zabawa była wyśmienita i bardzo udana.

Swoją obecnością zaszczycili nas mili goście: Wójt Gminy Kolbudy- Pan Leszek Grombala, Przewodniczący Rady Gminy- Pan Wiesław Rusiecki oraz Radny Otomina Pan Andrzej Stachecki. Dopisała piękna pogoda. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, muzyki, tańców, ogniska... Dla smakoszy jak zawsze przygotowane były poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy, wszystkim gościom oraz uczestnikom za liczne przybycie.

Sołtys i Rada Sołecka.