Dnia 31 maja 2014 r. na naszym placu sołeckim w Otominie odbył się "Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka". W super zabawie i licznych konkursach uczestniczyli wszyscy przybyli mieszkańcy i goście. Imprezę umilała dobra muzyka, a poprowadzili ja animatorzy. Wszyscy zachwyceni byli pokazami magika, w którego występach brali udział również najmłodsi. Największym zainteresowaniem i licznym udziałem cieszyły się gry i zabawy rodzinne. Rodzice chętnie tańczyli z dziećmi „rock and roll-a”, pomagali w przeciąganiu liny i wbijaniu gwoździ na czas. Wśród najmłodszych największym powodzeniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżki konne i balonowe wyplatanki. Maluchy chętnie malowały buziaczki, do czego skutecznie namawiały również swoich rodziców.
O godzinie 17.00 dalszą zabawę poprowadził zespół wokalno- instrumentalny Toto Vis Orati, gdzie liderem zespołu jest Zygmunt Słomski (film z Festynu w Otominie strona: http://tvo.webd.pl/index.php?p=1_2_FILMY-NAJNOWSZE).
Zabawa była wyśmienita i bardzo udana. Dopisała piękna słoneczna pogoda. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, muzyki, tańców, ogniska... Dla smakoszy jak zawsze przygotowane były kiełbaski na ognisko i chlebek ze swojskim smalcem. Najmłodsi dostali poczęstunek, na który składały się słodycze i owoce.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy oraz uczestnikom za liczne przybycie.
Sołtys i Rada Sołecka