Podczas majowego weekendu 7-8 maja br. na Strzelnicy Sportowo-Myśliwskiej “CZAPLA” w Lublewie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Pistolecie Dynamicznym - IPSC (skrót od International Practical Shooting Confederation – Międzynarodowej Federacji Strzelectwa Praktycznego z siedzibą w Kanadzie).

W tej widowiskowej dyscyplinie strzeleckiej liczy się celność i czas. Zawodnicy muszą pokonać tory i ostrzelać ustawione na nich cele. Poszczególne tory złożone są ze specjalnych tarcz papierowych także ruchomych oraz metalowych celów (Poppery, płytki metalowe) rozmieszczonych za przesłonami. Strzelcy sami decydują, jak taktycznie pokonać tor zachowując przy tym żelazne zasady bezpieczeństwa. Za każde przekroczenie przepisów bezpieczeństwa sędziowie bez skrupułów nakładają karę dyskwalifikacji. Organizatorem zawodów i fundatorem nagród był Strzelecki Klub Sportowy “ARDEA”. Zawody LEVEL II rozegrano w kategoriach PRODUCTION i STANDARD. W szranki stanęło 45 zawodników z całej Polski, w tym reprezentant z Kolbud - Jan Surwiło. Zawodnicy mieli do pokonania 11 torów, na których mogli oddać do celów minimalnie 200 strzałów.

Nasz reprezentant p. J.Surwiło zajął 15 miejsce w kat. STANDARD. W wyniku złamania dyscypliny (za przekroczenie przepisów bezpieczeństwa), dwóch zawodników zdyskwalifikowano.

W ocenie uczestników tory były bardzo ciekawie zaaranżowane, nietypowe, dobrze przemyślane - jednym słowem rewelacyjne. Specyfika konkurencji, ciekawa oprawa techniczna to nie jedyne atuty imprezy, organizatorzy zadbali także o sprawną organizację, miłą atmosferę i nade wszystko o bezpieczeństwo zawodników oraz widzów.

Zainteresowanych tą dziedziną sportu zapraszam na stronę inernetową Klubu SKS “ARDEA” - www.sks-ardea.org lub www.ipsc-poland.org .

A tak przedstawiła się końcowa klasyfikacja zawodów:

kategoria PRODUCTION
Łukasz Borkowski (Warszawa)
Tomasz Amer (Gdańsk)
Andrzej Zdzitowiecki (Warszawa)

kategoria STANDARD
Jacek Ostrzycki (Olsztyn)
Zbigniew Świerczek (Wrocław)
Marcin Tausiewicz (Olsztyn)