Początek rundy rewanżowej IV ligi nie był zbyt udany dla drużyny GKS Kolbudy. Zawodnicy najlepszego kolbudzkiego zespołu przegrali dwa pierwsze mecze. Na szczęście jednak dwa kolejne spotkania zakończyły się sukcesem drużyny z Kolbud.

Zawodnicy kolbudzkiego GKS na początek rundy rewanżowej przegrali na wyjeździe z Wietcisa Skarszewy 1:3, a następnie ulegli również w meczu wyjazdowym Jantarowi Ustka 2:4. N szczęście kolejne dwa mecze zakończyły się zwycięstwem zawodników z Kolbud - 3:0 ze Startem Mrzezino (u siebie) oraz 2:0 z Pogonią Prabuty (na wyjeździe). Po 19. Kolejkach drużyna z Kolbud zajmuje w tabeli IV ligi 10 pozycję i nadal musi walczyć o utrzymanie.

Pozostałe zespoły z terenu naszej Gminy, czyli GKS Kowale (A klasa), Królewscy Czapielsk (A Klasa) oraz GKS Kolbudy II – Jankowo (B Klasa) walczyły w swoich meczach ze zmiennym szczęściem. Najwyższą formę zaprezentowali zawodnicy z Kowal, którzy wygrali trzy pierwsze mecze (w tym derby z Królewskimi Czapielsk 5:0) i przewodzą w swojej grupie A Klasy.

W sobotę 16 kwietnia GKS Kolbudy zremisował z Gromem Kleszczewo 2:2 na stadionie w Kolbudach.