W meczu ligi młodzików (98') koszykarze UKS II Bryza Kolbudy przegrali z STS Czarni Słupsk 18:127. Była to dziewiąta porażka naszej drużyny w tym sezonie.

Faworytem przed tym spotkaniem była ekipa ze Słupska, która zajmowała trzecie miejsce w tabeli. Różnicę w jakości gry było widać od samego początku - kolbudzianie praktycznie nie byli w stanie zagrozić przeciwnikom. Popełniali za to zbyt wiele błędów, które goście zamieniali bezkarnie na punkty. O słabej dyspozycji zawodników Bryzy świadczy fakt, że pierwsze punkty zdobyli oni w... drugiej kwarcie przy stanie 38:0!

Gorsze chwile zdarzały się również gościom, którzy kilkakrotnie nie trafiali z dogodnych pozycji. Nie zmieniło to jednak ogólnego obrazu spotkania, bowiem po dwudziestu minutach prowadzili już 58:4.

W drugiej połowie meczu kolbudzianie zdobyli kilka punktów, ale nie mieli szans z rywalami, którzy systema-tycznie powiększali przewagę. Spotkanie zakończyło wynikiem 127:18 dla Czarnych. Trzeba jednak przyznać, że zawodnikom z Kolbud, którzy w większości są z rocznika 99' trudno jest rywalizować ze starszymi o rok.

Jacek Szymkiewicz, trener kolbudzkiej drużyny, przyznaje, że zna powody, które przesądziły o porażce.

- Z pełną świadomością przystąpiliśmy do ligi jako zespół o rok młodszy - mówi szkoleniowiec. - Zależało nam na zebraniu doświadczeń. Wiedzieliśmy, że będziemy przegrywać, ponieważ w tym wieku różnica jednego roku to przepaść i ciężko nawiązać równorzędną walkę. Poza tym mam duże problemy z zebraniem grupy treningowej. Moi chłopcy trenują zarówno w Pruszczu, jak i w Kolbudach, a zajęcia odbywają się zbyt rzadko. Są spore problemy z dojazdem. Będziemy się starać to wszystko zmienić, w tym również nakłonić rodziców do współpracy.

Trener Szymkiewicz dodaje, że jego zespół nastawia się na grę w przyszłym roku. Zawodnicy Bryzy będą mogli wtedy próbować swoich sił z rówieśnikami.

- Na pewno brakuje nam zgrania, obrony i zrozumienia ataku - ocenia szkoleniowiec. - Żeby poprawić te elementy, potrzeba więcej ćwiczeń. Postaramy się zmodyfikować plan treningów tak, aby wszyscy mogli brać udział w zajęciach. Jestem dobrej myśli.

Kolejny mecz UKS Bryza rozegra 20 lutego w Kolbudach. Ich przeciwnikiem będzie Ósemka Wejherowo.

UKS Bryza II Kolbudy wystąpił w składzie: Mateusz Monikowski 5 pkt, Norbert Spalding 4 pkt, Grzegorz Kochniarz 4 pkt, Dominik Myszk 3 pkt, Patryk Jasiński 2 pkt, Patryk Szweda 0 pkt, Michał Orłowski 0 pkt, Adrian Myszke 0 pkt, Jakub Jóźwiak 0 pkt, Michał Chyła 0 pkt, Jakub Blichiarz 0pkt.