Od 1 marca Gmina Kolbudy ma nowego wicewójta. Ireneusza Olejnika – który został wybrany prezesem Reknica sp. z o.o. – zastąpił Marek Goliński.

Wójt Gminy Kolbudy, Leszek Grombala tłumaczy, że wprowadzone zmiany mają podłoże merytoryczne.

- I mam tutaj na myśli zarówno zmiany w Reknicy, jak też i w Urzędzie Gminy – mówi Leszek Grombala. – Spółka Reknica jest dla nas bardzo ważna, gdyż obsługuje wszystkich mieszkańców gminy. Od ponad roku funkcjonowała bez prezesa i trzeba było ten problem rozwiązać. A kompetencje Ireneusza Olejnika gwarantują, że Reknica będzie działać prawidłowo.

Jak powiedział Leszek Grombala nowy wicewójt – podobnie jak jego poprzednik – będzie odpowiadał m.in. za gminną oświatę i inwestycje.

- Oczywiście zakres zadań przed którymi stanie Marek Goliński będzie dużo szerszy – mówi wójt Grombala. – Jednak jak to zawsze ma miejsce przy zmianie miejsca zatrudnienia mój zastępca musi mieć trochę czasu na wdrożenie się w rytm pracy kolbudzkiego Urzędu Gminy. Z pewnością dla nowego wicewójta sporym ułatwieniem będzie fakt, że miał już styczność z kolbudzkim samorządem.

Przypomnijmy, że Marek Goliński był radnym gminy Kolbudy w latach 2002-2008. Pełnił również funkcję Przewodniczącego Komisji Budżetu i Rozwoju. Przez ostatnie lata zajmował stanowisko dyrektora Wydziału zarządzania Funduszami Europejskimi w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.