Mieszkańcy gminy Kolbudy opowiadają się za osobową metodą ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – wynika z ankiet przeprowadzonych przez Urząd Gminy.

W przygotowanej ankiecie mieszkańcy gminy Kolbudy mogli odpowiedzieć na pytanie o wybraną metodę ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Można było również zaznaczyć swój drugi wybór, a także metodę najmniej akceptowaną.

Na terenie całej gminy rozprowadzono 4524 szt. (ilość gospodarstw domowych na terenie naszej gminy) ankiet posiadających indywidualny kod zabezpieczający przed wielokrotnym głosowaniem. Swój głos można było oddać przez internet lub też tradycyjnie, wrzucając ankietę do jednej z urn rozstawionych w różnych punktach gminy.

Ankiety wypełniło 1339 osób, co przekłada się na 29,6 proc. frekwencję. Najbardziej akceptowaną metodą okazała się metoda osobowa za którą opowiedziało 632 głosujących. Najmniej akceptowalną metodą okazała się tzw. metoda „powierzchniowa”.

wyniki ankietowania - wskazania na metodę drugą ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami

 

- Przeprowadziliśmy ankiety, aby dostarczyć radnym jak najwięcej danych pomocnych przy podjęciu tej ważnej dla wszystkich mieszkańców decyzji – mówi Leszek Grombala, wójt gminy Kolbudy. – A blisko 30 procentowa frekwencja świadczy o zainteresowaniu tym tematem. Dlatego też żywię głęboką nadzieję, że radni podejmą decyzję, która będzie z jednej strony najmniej obciążała naszych mieszkańców, natomiast z drugiej pozwoli na skuteczną egzekucję opłaty z niej wynikającej.

Wyniki głosowania przez internet oraz tradycyjnie (forma papierowa)

 

Szczegółowe wyniki ankietowania