Ponad stu uczniów ze szkół podstawowych w Kolbudach, Lublewie, Pręgowie i Bielkówku wzięło udział w warsztatach tworzenia opowieści prowadzonych przez Gdańską Fundację Terapii i Rozwoju.

W trakcie 5 spotkań uczniowie samodzielnie tworzyli klasową opowieść. Podczas warsztatów były wykorzystywane różne metody integracji grupy i rozwoju kreatywności dzieci m.in. metoda 3 Worki. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję doświadczyć jak łatwo można się stać małym pisarzem. Dzieci nie tylko wymyślały historie, ale także zapisywały je w specjalnych zeszytach i wykonywały ilustracje do klasowych bajek. W ten sposób powstało 8 klasowych opowieści.

Projekt realizowany przez Gdańską Fundację Terapii i Rozwoju jest inspirowany działaniami londyńskiego ośrodka Children’s Story Centre Discover.

Dzięki współpracy z Londynem, nauczyciele z gmin Kolbudy i Żukowo mogli uczestniczyć w międzynarodowym szkoleniu i poznać techniki rozwoju kreatywności dzieci.

W grudniu rozpoczęła się także emisja bajek w Radiu Plus. Jako pierwsza została wyemitowana bajka pt. O Kaszubskim Wilku, którą ułożyli uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej w Przyjaźni. Następna opowieść pt. Jak Yeti szukał przyjaciela, zostanie wyemitowana w Radiu Plus 13 grudnia w czwartek o godz. 19.30. Nagranie audio zostało dokonane w białostockim studiu Sitivoice. Swoich głosów użyczyli aktorzy: Grażyna Kozłowska, Zbigniew Litwińczuk oraz Mariusz Orzełek i Grzegorz Grzybek.

Realizatorzy działań finansowanych z Narodowego Centrum Kultury oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej dziękują wszystkim za wspaniałą i owocną współpracę.

Nagrane i zapisane bajki, które powstały podczas warsztatów można znaleźć na www.gftr.pl.