Tańsze farby, gładzie szpachlowe, zaprawy, narzędzia, gazobeton i inne materiały niezbędne do remontu mieszkania, czy budowy domu – wszystko to od dziś po niższej cenie dla rodzin wielodzietnych zameldowanych w Gminie Kolbudy!

Z wielką przyjemnością informujemy, że do Programu Kolbudzka Karta Dużej Rodziny dołączył kolejny podmiot. Ulgi i zniżki dla dużych rodzin oferuje od dziś Spółka z o.o. PATOKA z Lublewa. Nasz nowy partner proponuje, posiadaczom naszej Karty, rabaty w wysokości 10 % na materiały wykończeniowe. To niewątpliwie bardzo atrakcyjna propozycja dla rodzin, które mają w planie remont domu, czy mieszkania. Oferta złożona przez spółkę PATOKA zainteresować powinna również osoby korzystające z Programu Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny, które przymierzają się do rozpoczęcia budowy domu. Nasz partner przygotował też 5% rabat na materiały budowlane. Zakupiony z upustem gazobeton, czy cement z pewnością pomogą zaoszczędzić trochę pieniędzy. Tak atrakcyjna propozycja dla naszych mieszkańców to efekt umowy podpisanej przez, reprezentującą spółkę, Ewę Patokę i władze Gminy Kolbudy

- Szczerze powiem, że bardzo się cieszę z przystąpienia do Programu – powiedziała po parafowaniu dokumentu Ewa Patoka. - Sama pochodzę z licznej rodziny i doskonale wiem jakie koszty wiążą się z wychowywaniem większej gromadki dzieci. Kiedyś i tak było łatwiej, bo dzieciaki wolny czas spędzały głównie na zabawach na podwórku. Nie było komputerów i innych elektronicznych sprzętów, którymi chcą się dziś bawić młodzi. To wszystko niestety kosztuje. Dlatego każda pomoc, która odciąża rodzinne budżety jest bardzo ważna dla rodzin wielodzietnych.

Radości z kolejnego partnera, który włącza się w gminną pomoc dużym rodzinom, nie kryje również Wójt Gminy Leszek Grombala.

- Rozpoczynając Program mieliśmy świadomość, że jego atrakcyjność uzależniona będzie od liczby partnerów, którzy będą chcieli wspierać rodziny wielodzietne z gminy Kolbudy – mówi Wójt Leszek Grombala. – Dzięki naszym przedsiębiorcom oferta adresowana do mieszkańców się zwiększa. Dostrzega to coraz więcej osób, o czym świadczy liczba wniosków o wydanie Karty Dużej Rodziny, które każdego dnia przyjmuje nasz Referat Spraw Obywatelskich.

To nie koniec. Urząd podejmuje działania zachęcające kolejnych przedsiębiorców do podpisania stosownej deklaracji. Ulotki zachęcające do wsparcia Programu wręczane są osobom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Gminy Kolbudy.

- W gminie działa wiele zakładów usługowych i sklepów, które przystępując do Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny na pewno uczyniłyby naszą ofertę bardziej atrakcyjną – mówi Wicewójt Marek Goliński. – Partnerów do Programu staramy się jednak szukać również poza gminą. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy zaproponują rodzinom wielodzietnym ulgi i rabaty na swoje usługi zyskują nie tylko nowych klientów i ich wdzięczność. Mają też prawo korzystania z logo naszego Programu. Nasi partnerzy otrzymują naklejki, którymi mogą oznaczać swoje sklepy i szczycić się tym, że myślą nie tylko o sobie, ale też pomagają rodzinom wielodzietnym.

Przypomnijmy, że oprócz ulg i rabatów oferowanych przez Gminę Kolbudy w programie uczestniczą również przedsiębiorcy prywatni. Naszymi partnerami są już m.in.: Centrum Twórczego Rozwoju „Magiczny Kuferek” oraz Niepubliczny Zespół Przedszkolny „Akademia Przedszkolaka – Magiczny Kuferek” z Kolbud. Atrakcyjną ofertę dla posiadaczy Karty przygotowało również Gospodarstwo Agroturystyczne „Kumaki” z Bąkowa.

W Gminie Kolbudy zamieszkuje obecnie około 300 rodzin wielodzietnych, z których każda liczy minimum pięć osób uprawnionych do korzystania z ulg i rabatów.

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcieliby dołączyć do naszego Programu mogą przesyłać oferty ulg
i zniżek na specjalny adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odpowiedź na pytania dotyczące Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny i deklaracji przystąpienia do programu uzyskać można pod numerem telefonu (58) 691 05 73.