Pracownicy Urzędu Gminy Kolbudy nie będą już parkować swoich pojazdów na placu przed głównym wejściem do budynku. Parking ten przeznaczony będzie wyłącznie dla naszych interesantów. Dzięki zakończonym właśnie inwestycjom, w najbliższym sąsiedztwie urzędu, udało się utworzyć kilkanaście dodatkowych miejsc postojowych.

Nie jest tajemnicą, że do tej pory większość pojazdów na parkingu przed Urzędem Gminy Kolbudy stanowiły auta naszych pracowników. Zdarzało się również, że przed budynkiem swoje samochody pozostawiały osoby pracujące poza gminą, które dojeżdżają do Kolbud. Tu przesiadają się do autobusów. W efekcie od godzin porannych do późnego popołudnia znalezienie wolnego miejsca dla interesanta Urzędu Gminy Kolbudy graniczyło z cudem.

- Zdarzało się niestety, że odwiedzający nas klient dłużej szukał miejsca postojowego niż załatwiał urzędową sprawę – tłumaczy wójt Leszek Grombala. – Główny parking użytkowany był przede wszystkim przez urzędników. Trudno jednak było ich za to ganić. Pracownicy naszego urzędu nie mają bowiem możliwości dojeżdżania komunikacją miejską jak np. urzędnicy Gdańska czy Gdyni. Większość przyjeżdża do pracy samochodami, które trzeba przecież gdzieś zaparkować.  Uznaliśmy, że aby rozwiązać ten problem potrzebne są dodatkowe miejsca, które pozwolą zwolnić parking przed urzędem wyłącznie dla interesantów. Teraz pracownicy parkowali będą za budynkiem i przy wejściu do naszej Sali Koncertowej. „Zluzuje się” przy okazji również na parkingu sąsiadującym z Komisariatem Policji, gdzie też wygospodarowaliśmy dodatkowe miejsca.

Miejsca za budynkiem Urzędu Gminy oraz przy wejściu do Sali Koncertowej zarezerwowane będą tylko dla pracowników.  Podobnie było również przed rozpoczęciem remontu. Nie wszyscy zwracali jednak uwagę na oznakowanie wydzielonych dla urzędników stanowisk postojowych. W sytuacji, gdy główny parking udostępniony będzie jedynie interesantom, miejsca przeznaczone dla pracowników odgrodzone zostaną szlabanem.

- Zobaczymy jak sprawdzi się takie rozwiązanie – mówi wójt Leszek Grombala. – Mogę zapewnić, że nasi pracownicy nie będą korzystać już z głównego parkingu przed urzędem. O to zadba Straż Gminna.

Inwestycja przy urzędzie z pewnością nie rozwiązuje problemów z wciąż niewystarczającą liczbą miejsc parkingowych w centrum Kolbud. Powinna jednak pomóc interesantom UG Kolbudy.