Firma Handlowa TRACEWICZ S.C., zajmująca się hurtową i detaliczną sprzedażą kwiatów, została nowym Partnerem Kolbudzkiej Karty Dużej Rodziny. Porozumienie w sprawie przystąpienia do programu podpisali wójt Leszek Grombala oraz właściciele spółki, bracia Arkadiusz i Łukasz Tracewicz. To kolejny podmiot gospodarczy, który w ostatnich dniach zdecydował się wprowadzić rabaty dla rodzin wielodzietnych z terenu Gminy Kolbudy.

Nasi nowi partnerzy od kilkunastu lat zajmują się hurtową sprzedażą kwiatów. Ich odbiorcami jest około dwustu kwiaciarni, które wysoko oceniają jakość oferowanych produktów. Przedsiębiorcy, blisko 20 procent kwiatów importują z tak egzotycznych krajów jak np. Ekwador czy Kolumbia, skąd sprowadzane są głównie róże. Towar zamawiany jest przez hurtowników z dwu, trzytygodniowym wyprzedzeniem. Dlaczego kwiaty sprowadza się z tak odległego kraju?  Jak tłumaczy Arkadiusz Tracewicz, w warunkach klimatycznych, jakie panują m.in. w Ekwadorze róża, z optymalnej wielkości pąkiem, osiąga długość nawet 120 centymetrów. W warunkach krajowych po przekroczeniu 80 centymetrów kwiat zaczyna przekwitać.

Przedsiębiorcy, którzy dotąd trudnili się głównie sprzedażą hurtową, od kilku miesięcy prowadzą również własną kwiaciarnię. Sklep mieści się w Kolbudach przy ul. Polnej 3/4. Posiadaczom Karty Dużej Rodziny z Gminy Kolbudy handlowcy oferują rabat w wysokości 10 procent na zakup towarów oraz usług w tej właśnie kwiaciarni. Łukasz i Arkadiusz Tracewicz swoją ofertę starają się dopasowywać do ważnych dla Polaków świąt i uroczystości. Jak mówią, przez cały czas pracują z kalendarzem w ręku. Oprócz dostosowanych do okoliczności kompozycji kwiatowych nowy Partner Kolbudzkiej Kart Dużej Rodziny oferuje również… wyroby czekoladowe. Na słodyczach wypisane są zabawne, adekwatne do danego wydarzenia sentencje i przesłania.

Dlaczego Firma Handlowa TRACEWICZ S.C. zdecydowała się przystąpić do naszego programu?

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że kwiaty to nie jest artykuł pierwszej potrzeby – mówi Arkadiusz Tracewicz. – Ich zakup to, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych, z pewnością znaczne uszczuplenie budżetu domowego. Chcielibyśmy, aby kwiaty znajdowały się również w domach zamieszkiwanych przez rodziny z dużą liczbą dzieci. Zależy nam, aby również one mogły obchodzić święta i ważne wydarzenia w sposób uroczysty. A bukiety i wiązanki z pewnością dodają uroczystego charakteru wszelkiego rodzaju spotkaniom, czy świętom. Ponadto, jako osoby związane z Gminą Kolbudy właściwie od urodzenia, chcemy aby Kolbudy się rozwijały. Cieszymy się, że w ten sposób możemy wesprzeć tych mieszkańców, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny.

Jak zwykle radości z pozyskania kolejnego partnera Programu KKDR nie kryją wójt Leszek Grombala i obecny podczas podpisania umowy wicewójt Marek Goliński.

- To dzięki przedsiębiorcom oferta adresowana do naszych mieszkańców jest coraz bardziej atrakcyjna – mówi wójt Leszek Grombala. – Cieszy mnie fakt, że osoby prowadzące działalność gospodarczą myślą o rodzinach wielodzietnych. W naszej gminie Kartę Dużej Rodziny posiada już ponad 1600 osób, co świadczy o tym, że duże rodziny chętnie korzystają z wszelkich ulg i zniżek, do których ona uprawnia. Zachęcam kolejnych przedsiębiorców, aby przystąpili do Programu KKDR.

Partnerami naszego programu są:

  • Lechia Gdańsk S.A.
  • Gospodarstwo Agroturystyczne „KUMAKI”
  • Centrum Twórczego Rozwoju „Magiczny Kuferek”
  • Niepubliczny Zespół Przedszkolny „Akademia Przedszkolaka – Magiczny Kuferek”
  • PATOKA Sp. z o.o.
  • „Magnesium” Marta Gulgowska
  • „Torii Sushi”
  • Kwiaciarnia TRACEWICZ.

Szczegóły dotyczące KKDR i oferty naszych partnerów:
http://www.kolbudy.pl/kolbudzka-karta-duzej-rodziny