Blisko 200 dzieci z terenu gminy Kolbudy szkoli swoje umiejętności żeglarskie podczas sześciu turnusów obozu żeglarskiego w Borsku, który tradycyjnie organizuje Urząd Gminy w Kolbudach.

Obozowicze zakwaterowani są w Ośrodku Wypoczynkowym "Leśna Przystań u Joli" w Borsku (gmina Karsin), który znajduje się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, a położony jest nad brzegiem jeziora Wdzydze. Ośrodek i miejscowość zbierają bardzo pozytywne opinie uczestników obozu. Dzieci i młodzież zakwaterowane są w domkach, a smaczne wyżywienie zapewniła stołówka (4 posiłki dziennie). Ośrodek gwarantuje doskonałe warunki wypoczynku z dostępem do strzeżonego kąpieliska, boiska przeznaczonego do wielu gier rekreacyjnych oraz świetlicy, a co najważniejsze położony jest w największym akwenie żeglarskim jeziora wdzydzkiego.

Podczas sześciu turnusów obozu uczestnicy doskonalą swoje umiejętności żeglarskie na gminnym sprzęcie, w skład którego wchodzą Ancory, Optymisty, Omegi, Sasanka, kajaki, deski windsurfingowe oraz motorówka Quicksilver do nadzoru. Oprócz zajęć żeglarskich oraz spływów kajakowych malowniczą i piękną Wdą, dzieci i młodzież mają również możliwość poznania innych form spędzania wolnego czasu. A wszystko to odbywa się pod doskonałą opieką wyszkolonej kadry: nauczycieli wychowania fizycznego z uprawnieniami do prowadzenia zajęć żeglarskich oraz ratowników WOPR.