W Kolbudach trwa właśnie międzynarodowy obóz żeglarski, na którym wypoczywa kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z miast partnerskich na Ukrainie, Litwie i w Czechach. Goście, którzy zostali zakwaterowani w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach, na pewno nie mogą narzekać na pogodę i brak zajęć. Słoneczna aura, przystań i kąpielisko (wolne już od sinic) dostarczają obozowiczom wiele frajdy. Już po porannym posiłku rozpoczynają się zajęcia w Gminnej Przystani Żeglarskiej.

- Sporo czasu spędzamy na wodzie, bo głównie po to tu przyjechaliśmy - słyszymy od naszych gości. - Warunki są super. Mamy tu już wielu znajomych. Zawiązują się przyjaźnie. Żaglówki, kajaki, rowerki wodne dają nam wiele frajdy. Bardzo podoba się nam pływanie na bananie za motorówką. To duża dawka adrenaliny i świetna zabawa. Przeżyte tu chwile na długo zostaną w pamięci. W Kolbudach jest pięknie.

Z uczestnikami obozu i ich opiekunami spotkał się wójt Leszek Grombala, który sam usiadł za sterami łodzi ratowniczej, aby wozić po kolbudzkim akwenie młodych gości z Niemenczyna, Jaworowa i Jabłonkowa.

- Znamy się nie od dziś - mówi wójt Leszek Grombala. - Wymiana młodzieży z miast partnerskich stała się już normą. Trudno zliczyć młodych mieszkańców naszej gminy, którzy mieli już okazję odwiedzić swoich zagranicznych rówieśników. Trudno doliczyć się też młodych gości z miast partnerskich, którzy przez ostatnie lata zaszczycili nas swoją wizytą. Tym razem oprócz uczniów z Litwy i Ukrainy gościmy również młodzież z Czech. Nasza współpraca się rozwija. Myślę, że nasi goście mają tu doskonałe warunki do wypoczynku.

O komfortowy pobyt młodych obozowiczów dba fachowa kadra instruktorów żeglarstwa. Podczas zajęć na wodzie gościom przez większą część pobytu towarzyszy Robert Aszyk, dyrektor ZKPiG w Kolbudach.

- Młodzież zakwaterowana jest w szkole i tam spożywa posiłki - mówi Robert Aszyk. - Oprócz udziału w zajęciach żeglarskich nasi goście mają również możliwość zwiedzania okolicy. Obóz potrwa do poniedziałku. Planujemy wycieczkę do Trójmiasta oraz na nasze nadmorskie plaże. Jestem przekonany, że młodzież długo wspominać będzie pobyt w naszej gminie i czas spędzony z rówieśnikami z innych państw.

Naszym gościom życzymy samych słonecznych dni oraz wielu niezapomnianych wrażeń. Poniżej prezentujemy krótki film z zajęć na wodzie w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach.