Powiększona sala zajęć, nowy aneks kuchenny i toalety. W Kolbudach trwa właśnie gruntowny remont pomieszczeń sołeckich w budynku przy stadionie piłkarskim na ulicy Polnej 55. Inwestycja realizowana jest z funduszy zewnętrznych pozyskanych w ramach Programu Wieloletniego „Senior+”.

- Celem projektu jest utworzenie i wyposażenie Klubu „Senior+” - mówi wójt Leszek Grombala. - Otrzymaliśmy na ten projekt dotację w kwocie blisko 115 tysięcy złotych. Chcemy, aby w komfortowych warunkach mogli się tu spotykać nasi starsi mieszkańcy. Wcześniej również odbywały się tu zajęcia organizowanem.in. z myślą o osobach w wieku emerytalnym. Miejsce to zostało nawet nagrodzone przez Marszałka Województwa Pomorskiego jako ulubione przez Seniorów a nasza gmina została jednym z laureatów konkursu „Pomorskie dla Seniora”. Nagroda zobowiązuje. Robimy więc kolejny krok.

Jak podkreśla Sołtys Kolbud Andrzej Sosiński pomieszczenie, w którym odbywa się szereg zajęć wymagało już modernizacji. Dzięki przearanżowaniu pomieszczeń i nowym, dużym oknom obiekt stanie się bardziej funkcjonalny. Mieszkańcy będą się więc spotykać w znacznie bardziej komfortowych warunkach.

- To pierwszy tak duży remont w pomieszczeniach sołeckich - mówi Andrzej Sosiński. - Do tej pory jedynie w czynie społecznym mieszkańcy sami odświeżali salę. Jestem przekonany, że po zakończeniu inwestycji będziemy w stanie organizować tu jeszcze więcej spotkań i zajęć, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych mieszkańców. Na pewno nie będzie czasu na nudę i każdy znajdzie coś dla siebie. Do tej pory w pomieszczeniach sołeckich nieodpłatnie uczyliśmy języków obcych, pokazywaliśmy jak wyplatać wiklinowe kosze, piec chleb czy warzyć sery. Pomysłów mamy jeszcze wiele. Planujemy też doposażenie pomieszczeń również z funduszu sołeckiego.

Modernizacja pomieszczeń w budynku przy stadionie powinna zostać przeprowadzona do końca września br. W ramach projektu wykonana zostanie sala spotkań z miejscem wydzielonym do zajęć z aktywności ruchowej, klubowej i zajęciowej. Znajdą się w niej m.in.: drabinki do gimnastyki, materace do ćwiczeń, biblioteczka, sprzęt audio RTV czy komputer z ekranem projekcyjnym. W budynku powstaje też wydzielone miejsce pełniące funkcję szatni. Do dyspozycji użytkowników będą nowe łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w niezbędny sprzęt aneks kuchenny.

- Sądzę, że nasi mieszkańcy będą zadowoleni z efektu końcowego - mówi wójt Leszek Grombala. - Tak duże sołectwo jak Kolbudy bez wątpienia potrzebuje takiego obiektu. Poważnie myślimy również o remoncie kolejnych pomieszczeń zlokalizowanych w budynku przy stadionie. Jest on użytkowany przez różne grupy wiekowe drużyn piłkarskich oraz naszą Straż Gminną. Całość wymaga już modernizacji.

 

logo seniorplus