Dobiegł końca plebiscyt „Samorządowiec Pomorza - Oceniamy władze” organizowany pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Przez niemal cztery tygodnie czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego” oceniali pracę lokalnych władz w mijającej kadencji. Pod lupę wzięto wójtów, burmistrzów oraz radnych różnego szczebla.

Miło nam poinformować, że w zakończonym plebiscycie - wśród samorządowców reprezentujących rady poszczególnych gmin powiatu gdańskiego - najwięcej głosów (808) otrzymał Radny Gminy Kolbudy Daniel Rabiega. Pierwsze miejsce w kategorii Radny Powiatu Gdańskiego zajął natomiast Robert Aszyk, dyrektor Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach.

- Wiadomo, że tego typu plebiscyty, to tylko zabawa - mówi Daniel Rabiega. - Nie ulega jednak wątpliwości, że tak duża liczba głosów stanowi powód do satysfakcji. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wskazali moje nazwisko. To miłe, że tylu mieszkańców doceniło moją pracę. Jest to przyjemne zwieńczenie dobiegającej końca kadencji. Wynik plebiscytu na pewno stanowić będzie dla mnie motywację do dalszych działań na rzecz lokalnej społeczności.

Z rezerwą, ale i zadowoleniem do opublikowanych przez „Dziennik Bałtycki” wyników podchodzi również Robert Aszyk.

- Przede wszystkim dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się oddać na mnie głos - mówi Robert Aszyk. - Cieszę się, że moja praca w samorządzie, którą kontynuuję od kilkunastu lat jest doceniana. Miło znaleźć się na pierwszym miejscu. Jest to dla mnie przyjemne podsumowanie obecnej kadencji w Radzie Powiatu Gdańskiego. Zdaję sobie jednak sprawę, że to tylko zabawa. Prawdziwym testem dla samorządowca są wyniki wyborów, a te poznamy dopiero za miesiąc.

W pierwszej trójce samorządowców z Rady Gminy Kolbudy - za wspomnianym już Danielem Rabiegą - znaleźli się Natalia Błońska i Andrzej Chruścicki.

W kategorii włodarzy gmin wójt Leszek Grombala uplasował się na 20 pozycji. 

„Nasza akcja redakcyjna jest dobrym sprawdzianem popularności i aktywności lokalnych polityków przed zbliżającymi się wyborami oraz doskonałą szansą na zaprezentowanie ich dokonań i sukcesów” - tak o zakończonym właśnie konkursie pisze na swych łamach „Dziennik Bałtycki”

Pod koniec września odbędzie się uroczysta Gala, podczas której zostaną wręczone nagrody laureatom plebiscytu. Wszystkim, którzy otrzymali największe poparcie serdecznie gratulujemy.