W tym miejscu Seniorzy z Gminy Kolbudy będą czuć się komfortowo realizując swoje pasje i zainteresowania. Przy ulicy Polnej 55 w Kolbudach otwarto właśnie Klub „Senior+”. W całkowicie przebudowanych i przystosowanych do potrzeb osób starszych pomieszczeniach odbywać się będą zajęcia dedykowane naszym mieszkańcom, z których większość zakończyła już swą aktywność zawodową. W obiekcie przy stadionie Seniorzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach gimnastycznych, a także rozwijać swoje artystyczne zainteresowania. Klub Senior+ będzie miejscem spotkań i integracji.

W uroczystym otwarciu Klubu, oprócz Seniorów, udział wzięli m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim. O artystyczną oprawę wydarzenia zadbali uczniowie oraz nasi Seniorzy. Nie zabrakło tradycyjnego przecięcia wstęgi.

- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wspaniałego miejsca - powiedział wójt Leszek Grombala. - Jako senior zapewniam, że sam chętnie będę z niego korzystał. Mam nadzieję, że te pomieszczenia będą miejscem integracji starszych mieszkańców gminy. Zapraszam więc wszystkich do korzystania z oferty, jaka znajdzie się w programie Klubu.

Wójt przekazał na ręce Pełnomocnika ds. Seniorów dr inż. Anity Richert-Kaźmierskiej nowy laptop, który pomoże m.in. w przygotowywaniu ciekawej oferty i atrakcyjnego programu zajęć w nowo otwartym Klubie.

- Jestem wdzięczny wszystkim, którzy dofinansowali przebudowę pomieszczeń sołeckich - powiedział Andrzej Sosiński, sołtys Kolbud. - Wreszcie Seniorzy i nasi mieszkańcy będą mogli realizować swoje pasje w warunkach lokalowych na miarę XXI wieku. Do dyspozycji mieszkańców są przebudowane, pachnące świeżością pomieszczenia oraz nowoczesny sprzęt. Już wcześniej organizowaliśmy tu wiele zajęć. Teraz możliwości i warunki będą znacznie lepsze. Będziemy jeszcze doposażać Klub w kolejne urządzenia.

Zaproszeni goście zwracali uwagę na bogatą ofertę, kierowaną przez nasz samorząd do starszych mieszkańców. W trakcie uroczystego otwarcia, na ręce Wójta Gminy Kolbudy, przekazano nagrodę przyznaną w ramach konkursu „Pomorskie dla Seniora”, jaką samorządy przyjazne Seniorom honoruje Marszałek Województwa Pomorskiego. Zaszczytne wyróżnienie wręczył wicemarszałek Ryszard Świlski.

Adaptacji pomieszczeń, zakupu sprzętu i wyposażenia dokonano w ramach projektu „Utworzenie Klubu Senior+ w Kolbudach” dzięki wsparciu finansowanemu
z Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, Edycja 2018.

Gmina Kolbudy otrzymała na ten cel dotację w kwocie blisko 115 tysięcy złotych. W ramach projektu wykonano salę spotkań z miejscem wydzielonym do zajęć z aktywności ruchowej, klubowej i zajęciowej. Pomieszczenia Klubu wyposażono w drabinki do gimnastyki, materace do ćwiczeń, biblioteczkę, sprzęt audio RTV oraz ekran projekcyjny. W budynku powstało też wyposażone w niezbędny sprzęt zaplecze kuchenne oraz wydzielone miejsce pełniące funkcję szatni. Do dyspozycji użytkowników będą nowe łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obecnie prowadzone są zapisy do Klubu „Senior+”.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.  

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20.10.2018 lub do wyczerpania miejsc. 

Zapisy pod nr tel 606 371 769, lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program przewiduje m.in zajęcia taneczne, muzyczne, sportowe, wykłady prawnicze, obywatelskie, historyczne, pogadanki z zakresu aktywizacji i wsparcia osób starszych, wsparcie psychologiczne. Uczestnicy nawiążą kontakty społeczne i nowe znajomości, będą mieli możliwość przebywania w grupie rówieśniczej, z profesjonalną kadrą i w komfortowych warunkach.