Wspólne spacery, koncerty, zajęcia gimnastyczne i nauka języków obcych. To tylko część zajęć dedykowanych seniorom w Klubie „Senior+”, który od kilku tygodni działa w Kolbudach. Czy jest szansa, że w gminie powstanie kolejna tego typu placówka?

Od 8 października 2018 roku na terenie Gminy Kolbudy działa w ramach pilotażu Klub „Senior+” (w pomieszczeniu sołeckim ul. Polna 55 wyremontowanym i wyposażonym ze środków Rządowego Programu „Senior+”). Zajęcia dedykowane seniorom prowadzone są przez wykwalifikowany personel Fundacji „I Ty możesz wszystko”.

Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu: wtorki i czwartki w godz. 9.00-13.00. Udział seniorów w zajęciach jest bezpłatny. Koszty działalności Klubu „Senior+” w całości pokrywa Gmina Kolbudy.

- Zainteresowanie seniorów uczestnictwem w Klubie „Senior+” przerosło wszelkie oczekiwania - informuje Anita Richert - Kaźmierska, Pełnomocnik Wójta Gminy Kolbudy ds. Seniorów. - Klub zaplanowano jako miejsce spędzania czasu dla 15-20 seniorów. Aktualnie na liście uczestników Klubu Senior+ jest 28 osób, a kolejne zgłaszają zainteresowanie udziałem. W zajęciach uczestniczą seniorzy z Kolbud, Pręgowa, Lublewa i Otomina. 

W pierwszym miesiącu działania Klubu „Senior+” nasi seniorzy m.in. spotykali się z prawnikiem, uczestniczyli w zajęciach gimnastycznych. Pogoda sprzyjała też jesiennym spacerom. Klubowicze rozpoczęli naukę języka angielskiego, śpiewali, uczestniczyli w koncercie w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Nasi mieszkańcy wybrali się też wspólnie do kina na film „Kamerdyner”. Przede wszystkim jednak spędzali czas w dobrym towarzystwie, aktywnie, na wspólnych rozmowach – jak to w klubie!

Kolejny konkurs Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej na dofinansowanie Klubów „Senior+” (edycja 2019) już za kilka miesięcy. Gmina rozważa podjęcie próby przystąpienia do konkursu i pozyskania środków na kolejną placówkę tego typu.