W pierwszych zawodach o Puchar Wójta Gminy Kolbudy w Narciarstwie wzięło udział ponad 50 zawodników. Zawody odbyły się tydzień po zakończeniu ferii zimowych na stoku narciarskim w Trzepowie. Największą frekwencję odnotowano w najmłodszych kategoriach wiekowych, co bez wątpienia było pokłosiem zorganizowanego przez Gminę Kolbudy programu „Ferie na nartach”.

Przypomnijmy, że podczas ferii zimowych 100 dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy uczestniczyło w zajęciach na stoku narciarskim. Prowadzona była nauka oraz doskonalenie jazdy na nartach. W ramach akcji organizatorzy zapewnili uczestnikom transport tam i z powrotem, opiekę wychowawców oraz instruktorów narciarstwa, a także wypożyczenie sprzętu narciarskiego. I – co najważniejsze - udział akcji „Ferie na nartach” był całkowicie bezpłatny. Koszty całej akcji pokryte zostały w 50 proc. z dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z budżetu gminy.

Zawody o Puchar Wójta składały się z dwóch przejazdów, a o ostatecznej kolejności decydowała suma uzyskanych czasów. - Mam nadzieję, że zawody narciarskie na stałe wejdą do kalendarza imprez organizowanych przez Gminę Kolbudy – powiedział Leszek Grombala, wójt gminy Kolbudy.

Podczas zawodów wręczono także specjalny puchar ufundowany przez Mariana Cichona, wicestarostę Powiatu Gdańskiego. Przeznaczony był on dla Seniora zawodów, a został nim Zbigniew Popieniuk z Kolbud.

Z ostateczną klasyfikacją zawodów można zapoznać się poniżej.