Informujemy, że we wtorek 4 grudnia br. na parkingu przed Urzędem Gminy Kolbudy po raz kolejny w tym roku prowadzone będą badania mammograficzne w mobilnej pracowni. Wizyta jest bezpłatna - refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania rejestracja prowadzona jest pod numerem telefonu (58) 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz

Badanie adresowane jest przede wszystkim do Pań w wieku 50 – 69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat
  • lub znajdują się w grupie ryzyka i otrzymały w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach

Organizatorzy akcji zachęcają do skorzystania z badań mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi refundowanych przez NFZ.

Można w nich wziąć udział bezpłatnie, bez skierowania lekarskiego.

Badaj się co dwa lata, przestrzegaj terminów!

Systematyczne i regularne badania mammograficzne umożliwiają wykrycie zmian nowotworowych w ich wczesnej fazie, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Mammografia jest całkowicie bezpieczna. Dawka promieniowania jest porównywalna z prześwietleniem zęba. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego zostaną ocenione przez dwóch lekarzy radiologów, a jeśli nie będą zgodni, co do wyniku - opisane przez trzeciego lekarza arbitra. Zostaną porównane ze zdjęciami z wcześniejszych mammografii, co powoli na rzetelną ocenę ewentualnych zmian. W sytuacji, gdy badanie będzie wymagało pogłębionej diagnostyki, medycy udzielą wszelkich wskazówek i pomogą w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań w najbliższych ośrodkach diagnostycznych.

Nie odkładaj profilaktyki na później!

Zgłoś się na najbliższe badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) LUX MED,  które odbędą się w miejscowości: 

Kolbudy – 4 grudnia 2018 przy Urzędzie Gminy, ul. Staromłyńska 1  

Warto zabrać ze sobą zdjęcia / płyty z poprzednich mammografii, które pozwolą porównać obecne wyniki z poprzednimi badaniami. 

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.