Podczas ostatniej przed świętami sesji Rady Gminy Kolbudy pod drzwi sali koncertowej, w której obradują nasi radni, podjechał policyjny radiowóz. Chwilę później rozbrzmiał dźwięk syreny, a przy samochodzie pojawili się przedstawiciele władz gminy oraz Komendant Komisariatu Policji w Kolbudach. Wójt i radni mieli okazję obejrzeć nowy samochód Opel Mokka, który od teraz służyć będzie naszym funkcjonariuszom podczas ich codziennej służby.

Zakup nowego policyjnego pojazdu został dofinansowany przez Gminę Kolbudy. Nasz samorząd przekazał na ten cel kwotę 42 500 złotych. Świątecznie udekorowana sala, w której obradowała Rada, stanowiła idealną scenerię do przekazania cennego prezentu naszym funkcjonariuszom.

Kluczyki do nowego radiowozu oraz dokumenty pojazdu wręczył wójt Andrzej Chruścicki, który życzył policjantom, aby nowy nabytek sprawował się bez zarzutu i pomagał w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa na terenie gminy. Głos w imieniu funkcjonariuszy zabrała szefowa naszych stróżów prawa, która uroczyście odebrała nowy samochód.

- Chciałabym w imieniu swoim, komendanta powiatowego i wszystkich naszych policjantów podziękować gminie i jej mieszkańcom - mówiła nadkomisarz Katarzyna Wojtaś-Kwiatkowska, komendant Komisariatu Policji w Kolbudach. - Nowy samochód na pewno się przyda w pełnieniu codziennych obowiązków. Mogę zapewnić, że postaramy się o niego jak najlepiej dbać. Pracy jest jednak naprawdę dużo, więc pojazd na pewno nie będzie się kurzył na parkingu.

Pozostaje mieć nadzieję, że nowe auto będzie wykorzystywane głównie do działań patrolowych i czynności prewencyjnych, a nie do brawurowych pościgów znanych z filmów akcji.

Środki finansowe zostały przekazane na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Kolbudy a Komendą Powiatową Policji w Gdańsku, przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.