Silny wiatr i intensywne opady deszczu, a nawet zamiecie śnieżne - taką pogodą rozpoczął się rok 2019. Służby meteorologiczne wydają kolejne komunikaty, a instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo instruują jak powinniśmy się zachować gdy wieje silny wiatr. Aby być na bieżąco z prognozami i innymi ważnymi dla mieszkańców prognozami zachęcamy do korzystania z darmowej aplikacji BLISKO, z której korzysta Urząd Gminy Kolbudy.

Aby otrzymać informacje dotyczące prognoz meteorologicznych, komunikaty o planowych wyłączeniach prądu czy przerwach w dostawie wody nie trzeba zaglądać na stronę internetową i do mediów społecznościowych. Wystarczy pobrać darmową aplikację BLISKO, a o nadejściu nowego powiadomienia poinformuje nas dźwięk smartfona.

Do grona podmiotów publikujących swoje komunikaty i ostrzeżenia dołączają kolejne podmioty. W grupie nadawców są już m.in. Energa, Reknica czy Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Link do darmowej i prostej w obsłudze aplikacji znajduje się m.in. na stronie internetowej kolbudy.pl

https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/074e2a23/Gmina-Kolbudy

Ważniejsze informacje dotyczące wydarzeń z naszego regionu przesyła również Urząd Gminy Kolbudy. Pobierając aplikację wskazujemy czy komunikaty chcemy otrzymywać w formie wiadomości multimedialnej czy raczej w postaci krótkiego ostrzeżenia bądź wiadomości przesyłanej za pośrednictwem SMS. Zachęcamy do wskazywania obu tych kanałów komunikacji, zaznaczając jednocześnie, że w formie SMS informować będziemy głównie o najbardziej istotnych sprawach, dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

W aplikacji BLISKO najciekawsze informacje publikowane są w kategoriach:

  • Aktualności i wydarzenia
  • Kultura i sport
  • Ostrzeżenia i komunikaty

Aplikacja informuje też o stanie powietrza i odczytach z najbliższych stacji. Kanałami Regionalnego Systemu Ostrzegania trafią do odbiorców – przesyłane przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku - aktualne prognozy pogody i informacje o zagrożeniach.