Wójt Gminy Kolbudy oraz Fundacja GlobalECO zapraszają mieszkańców na spotkanie informacyjne poświęcone dotacjom na wymianę i instalację urządzeń grzewczych oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych. Specjaliści podpowiedzą jak skutecznie sięgnąć po - dostępne w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” - dotacje w wysokości do 90 procent.

Program „Czyste powietrze” realizowany jest przez Ministerstwo Środowiska przy współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Istnieje możliwość uzyskania dotacji oraz preferencyjnej pożyczki na sfinansowanie wkładu własnego i na instalacje OZE (fotowoltaika, kolektory słoneczne).

Możesz wykonać inwestycję bez udziału środków własnych!

- Mieszkańcy naszej gminy kierują do urzędu wiele zapytań dotyczących możliwości dofinansowania wymiany pieca czy termomodernizacji budynku - mówi wójt Andrzej Chruścicki. - W ubiegłych latach program „Czyste Powietrze” realizowany był na szczeblu samorządowym. To urząd gminy ogłaszał nabory i wyłaniał beneficjentów. W tej chwili zadanie to koordynowane jest na szczeblu centralnym. W Gminie Kolbudy odbędą się na razie dwa spotkania z przedstawicielami fundacji GlobalECO, którzy przedstawią najważniejsze informacje dotyczące procedur formalnych i podpowiedzą jak skutecznie sięgnąć po dofinansowanie. Spotkania odbędą się w Pręgowie i Kolbudach. Jeżeli frekwencja będzie duża nie wykluczamy kolejnych.

2 spotkania – miejsca spotkań:

Środa, 03.04.2019r. godz. 19.00 – Remiza OSP Pręgowo

Czwartek, 04.04.2019r. godz. 19.00Urząd Gminy Kolbudy - sala koncertowa.      

  • Szczegółowe informacje na temat Fundacji GlobalECO

http://globaleco.pl/

  • Szczegółowe informacje na temat Programu „Czyste Powietrze”

https://www.gov.pl/web/srodowisko/czyste-powietrze