Chociaż do wakacji pozostało jeszcze kilka miesięcy wiele osób już dziś zastanawia się jak w okresie ferii letnich zapewnić opiekę swoim dzieciom, które na co dzień uczęszczają do przedszkola. Nie każdy może przecież oddać swoją pociechę pod opiekę babci. To właśnie z myślą o tych osobach, w okresie urlopowym, na terenie Gminy Kolbudy placówki pracowały będą według ustalonego grafiku dyżurów. Rodzice, którzy są zmuszeni do posyłania swoich pociech do przedszkola w czasie wakacji powinni dopełnić formalności do końca maja br.

Jak co roku publiczne przedszkola z terenu naszej gminy organizują swoją pracę w taki sposób, aby przerwa w okresie ferii letnich nie była zbyt mocno odczuwalna dla rodziców.

Od 1 lipca do 31 sierpnia zajęcia dla najmłodszych prowadzone będą w ośmiu placówkach. W lipcu dyżurowały będą: Gminne Przedszkole w Kolbudach oraz Przedszkole „Stumilowy Las” w Pręgowie, Przedszkole w Kowalach oraz Gminne Przedszkole w Bielkówku. W sierpniu opiekę maluchom zapewni Gminne Przedszkole w Lublewie, Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego, Szkoła Filialna w Buszkowach oraz Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Pręgowie.

Zgłoszenia udziału dzieci w wakacyjnych zajęciach należy dokonać do końca maja br. Szczegółowe informacje uzyskać można pod wskazanymi poniżej numerami telefonów.

Informacja o okresach pracy publicznych przedszkoli w czasie ferii letnich w 2019 roku w Gminie Kolbudy.