W sobotę 27 kwietnia br. wspólnie z Zakładem Utylizacyjnym w Gdańsku zapraszamy do Bąkowa na akcję „Wielkie Sprzątanie”, której towarzyszyć będą liczne atrakcje. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób segregować śmieci oraz jak można je ponownie wykorzystać. W tym roku organizatorzy przygotowali szczególną niespodziankę. Akcji towarzyszyć będzie gra terenowa „Drugie życie”!

Spotykamy się o godzinie 10.00 przy świetlicy wiejskiej w Bąkowie przy ul. Otomińskiej 6. Zasady gry są proste: uczestnicy podczas sprzątania terenów zielonych będą mieli za zadanie dotrzeć do 15 punktów umieszczonych na mapie akcji i wykonać czekające tam eko zadania.  Co ważne – proponowana gra nie jest grą na czas – można do niej dołączyć w wybranym momencie między godz. 10.00 a 12.00. Trasy są różnej długości, więc uczestnicy sami decydują jaki poziom trudności wybrać.

– W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu blisko 1000 mieszkańców Gdańska udało się nam zebrać ponad 10 ton odpadów zalegających na ogólnodostępnych terenach zielonych. Jest to jednak taki rodzaj akcji, w której nie liczmy co roku na więcej, jeśli chodzi o wielkość zbiórki, a na… mniej. Bo mniejsza ilość odpadów oznacza większą świadomość i zaangażowanie mieszkańców w dbanie o swoje najbliższe otoczenie. To co równie ważne w tej inicjatywie to wspólnie spędzony czas, edukacja i po prostu dobra zabawa w duchu eko – dodaje Iwona Bolt, rzecznik prasowy ZU.

A po sprzątaniu i grze:

• Losowanie nagród
• Gastronomia
• Strefa Relaksu
• Strefa Malucha
• Warsztaty upcyklingowe
• Przedstawienie teatralne dla dzieci w SP 86

Startujemy o 10:00 w dwóch lokalizacjach:

1. Gdańsku – Szkoła Podstawowa nr 86, ul. Wielkopolska 20
2. Gminie Kolbudy - Świetlica w Bąkowie, ul. Otomińska 6

Do gry dołączyć będzie można w godzinach 10:00 - 12:00. Zapraszamy do udziału!

W Bąkowie przedsięwzięcie odbywa się po raz pierwszy. Jest częścią realizowanej od kilku lat akcji „Wielkie Sprzątanie” Gdańska - Południe. Wydarzenie organizowane jest przez  Zakład Utylizacyjny w Gdańsku przy współpracy z Urzędem Miasta Gdańska, Radami Dzielnic oraz jednostkami miejskimi odpowiedzialnymi za gospodarkę odpadami i tereny publiczne, tj. Gdańskim Zarządem Nieruchomości Komunalnych, Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni, Gdańskimi Usługami Komunalnymi, Urzędem Gminy Kolbudy i Gminnym Zakładem Usług Komunalnych w Kolbudach oraz Sołectwem Bąkowo.