„Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni” uzyskał w Gminie Kolbudy największe poparcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na koalicję głos oddało 58,86 procent wyborców. Na drugiej pozycji uplasował się „Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość”, na który zagłosowało 26,26 procent uprawnionych. Na trzecim stopniu wyborczego podium znalazł się w naszej gminie Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia. Na uwagę zasługuje wysoka frekwencja, która w Gminie Kolbudy wyniosła 50,48 procenta.

W wyborczą niedzielę w Gminie Kolbudy do urn wyborczych udało się 6 524 wyborców, co przy liczbie uprawnionych 13 002 dało frekwencję 50,48 procenta. Warto odnotować, że był to drugi wynik w powiecie gdańskim. Nasz samorząd uplasował się tuż za miastem Pruszcz Gdański, w którym do lokali wyborczych udało się 51,84 procent uprawnionych.  Średnia frekwencja w naszym powiecie wyniosła 45,79 procenta.

W Gminie Kolbudy pracowało siedem komisji wyborczych. Największą frekwencję odnotowano w lokalu wyborczym w Kowalach przy ulicy Glazurowej, gdzie zagłosowało 56,43 procent głosujących. Warto jednak zaznaczyć, że był to najmniejszy obwód pod względem liczby osób uprawnionych. Najwięcej kart do głosowania wydano natomiast w świetlicy wiejskiej w Bąkowie, gdzie głos oddało 54,08 uprawnionych. Podobną frekwencję odnotowano też w lokalu wyborczym umiejscowionym w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach.

Frekwencja w Gminie Kolbudy

W Gminie Kolbudy najwyższe poparcie uzyskał „Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni”, na który głos oddało 3 840 uprawnionych, czyli 58,86 procent głosujących.

Na „Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość” w naszej gminie zagłosowało  1713 wyborców, którzy w niedzielę udali się do lokali wyborczych. Komitet ten poparło 26,26 procent głosujących

Na trzecim stopniu wyborczego podium znalazło się ugrupowanie Roberta Biedronia, czyli „Komitet Wyborczy Wiosna”. Krzyżyk przy nazwisku kandydata z tej listy postawiło 347 wyborców głosujących w Gminie Kolbudy, co dało 5,32 procent głosów.

Szczegółowe wyniki w Gminie Kolbudy

Szczegółowe wyniki w skali kraju