Trwają wciąż zapisy na obóz żeglarski w Borsku, który tradycyjnie organizuje Urząd Gminy w Kolbudach. Wszyscy zainteresowani powinni się jednak spieszyć, gdyż do rozdysponowania pozostało jedynie kilkanaście miejsc.

Z wypoczynku mogą skorzystać najmłodsi mieszkańcy gminy Kolbudy. Obóz zorganizowany zostanie w Ośrodku Wypoczynkowym Leśna Przystań u Joli w Borsku (gmina Karsin), który znajduje się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, a położony jest nad brzegiem jeziora Wdzydze. Dzieci i młodzież zakwaterowane będą w domkach, a smaczne wyżywienie zapewnia stołówka położona na terenie ośrodka (4 posiłki dziennie). Ośrodek gwarantuje doskonałe warunki wypoczynku z dostępem do strzeżonego kąpieliska, boiska z przeznaczeniem do wielu gier rekreacyjnych oraz świetlicy, a co najważniejsze położony jest w największym akwenie żeglarskim jeziora wdzydzkiego.

Podczas trzech turnusów obozu (I turnus: 30 czerwca - 9 lipca 2014, II turnus: 9 lipca - 18 lipca 2014 , III turnus: 18 lipca - 27 lipca 2014) uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności żeglarskie na gminnym sprzęcie, w skład którego wchodzą Ancory, Optymisty, Omegi, Sasanka, kajaki oraz deski windsurfingowe. Oprócz zajęć żeglarskich oraz spływów malowniczą i piękną rzeką Wdą, dzieci i młodzież będą miały możliwość poznania innych form spędzania wolnego czasu. A wszystko to pod doskonałą opieką wyszkolonej kadry: nauczycieli wychowania fizycznego z uprawnieniami do prowadzenia zajęć żeglarskich oraz ratowników WOPR.

Dla mieszkańców gminy Kolbudy koszt jednego turnusu rekreacyjnego to 850zł. Zapisy na obóz przyjmowane są:

  • w Szkole Podstawowej w Pręgowie (p. Piotr Skwirowski, tel. 608430002)
  • w Zespole Kształcenia i Wychowania w Bielkówku (p. Żaneta Magulska-Aszyk tel. 502168206)
  • w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach (p.Marek Zaradkiewicz, tel. 600273975)