W czwartek 3 października br. do Kolbud ponownie zwita mammobus. Aby poddać się bezpłatnemu badaniu konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Wystarczy zadzwonić wybierając numer (58) 666 24 44 lub wypełnić formularz elektroniczny  http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia ( lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Zachęcamy Panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, gdy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

Kolbudy – 3 października przy Urzędzie Gminy, ul. Staromłyńska 1

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.