W gminie Kolbudy atmosferę świąteczną czuć już na dobre. W piątek 6 grudnia br. na placu przed urzędem rozbłysła nowa, wielka bombka choinkowa. Świecąca ozdoba, wyposażona w ławeczkę, powinna ładnie prezentować się na rodzinnych fotkach i „selfiakach”, do robienia których serdecznie zapraszamy. Uroczyste odpalenie iluminacji zgromadziło sporą grupę mieszkańców. W wydarzeniu wziął udział sam Święty Mikołaj, który częstował maluchy słodyczami i chętnie pozował do zdjęć na tle nowej, świecącej atrakcji.

Blask choinkowej bombki nie był jedynym świątecznym akcentem tego Mikołajkowego dnia. Od rana do wieczora naszą salę koncertową odwiedziło w sumie kilkuset małych, przystrojonych w charakterystyczne czerwone czapki gości. To uczniowie najmłodszych klas gminnych szkół oraz przedszkolaki. Specjalnie dla nich  przygotowaliśmy spektakl „Szopka Babci Klary”, który w ciekawy i oryginalny sposób opowiada o Bożym Narodzeniu. Wieczorem sala ponownie się wypełniła. Tym razem młodym widzom towarzyszyli rodzice. Nie brakowało maluchów, którzy spektakl obejrzeli dwa razy.

- Nam tak się przedstawienie podobało, że byłyśmy dwa razy. Ze szkołą i mamusią, po zapaleniu iluminacji. Piękne przedstawienie, super atmosfera, wspólne śpiewanie kolęd i interakcje między aktorami a publicznością – rewelacja. – to tylko jeden z komentarzy, jakie przeczytać można było w mediach społecznościowych.

Kolorowe iluminacje, jak co roku, zapłonęły również na słupach wzdłuż drogi wojewódzkiej. Świąteczne ozdoby pojawiły się też tradycyjnie na elewacji budynku Urzędu Gminy Kolbudy. Odpalenie  kolorowych, świecących ozdób zainaugurowało przedświąteczne szaleństwo. Spotkania Mikołajkowe organizują już poszczególne sołectwa Gminy Kolbudy. Każda z dedykowanych maluchom imprez cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Do zabawy włączają się nie tylko dzieci, ale również ich rodzice i opiekunowie.