Wiele emocji przyniosły ze sobą Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, które odbyły się na stadionie w Kolbudach. Najlepsi okazali się druhowie i druhny z OSP Lublewo.

Jak co roku jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie Gminy Kolbudy wystawiły swoje drużyny w Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarniczych, które stanowiły jednocześnie eliminację do zawodów powiatowych. W rywalizacji wystartowały trzy drużyny męskie, reprezentujące OSP Kolbudy, OSP Lublewo oraz OSP Pręgowo, a w kategorii kobiet na starcie stanęła jedynie drużyna OSP Lublewo.

- Frazesem jest stwierdzenie, że im więcej ćwiczeń podczas zawodów, tym większa pewność powodzenia podczas prawdziwej akcji - powiedział otwierając zawody Leszek Grombala, wójt Gminy Kolbudy. - I chociaż nie wątpię w to, że wszyscy jesteście znakomicie przygotowani, to niech wygra najlepszy.

Zawody składały się z dwóch części: sztafety pożarniczej oraz ćwiczeń bojowych. Po podsumowaniu wyników okazało się, że wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Lublewo, drugie OSP Pręgowo, a na trzecim miejscu sklasyfikowano drużynę OSP Kolbudy. Wśród kobiet formalnością było ogłoszenie zwycięstwa drużyny OSP Lublewo, która pomimo tego, że nie miała konkurencji na poziomie gminnym będzie rywalizowała w zawodach powiatowych.