Pierwszy od ponad dwudziestu lat remont pomieszczeń szatniowo-sanitarnych na stadionie w Kolbudach, nowe specjalistyczne kontenery szatniowo-sanitarne w Kowalach i montaż profesjonalnego oświetlenia boiska treningowego w Kolbudach – to inwestycje, które w ostatnich tygodniach realizowano na gminnych obiektach sportowych.

Władze Gminy Kolbudy przykładają dużą wagę do prawidłowego rozwoju adeptów futbolu, którzy doskonalą swoje umiejętności w piłkarskich akademiach w Kolbudach i Kowalach. Aby poprawić warunki treningowe oraz bezpieczeństwo sportowców zdecydowano się na przeprowadzenie inwestycji, które poprawią komfort zajęć.

W Kolbudach, po raz pierwszy od ponad dwóch dekad od wybudowania obiektu, zdecydowano się na gruntowny remont nadgryzionych zębem czasu i zagrzybionych pomieszczeń.

- W szatniach i pomieszczeniach sanitarnych skuto stare tynki i położono nowe. Wymieniono też instalacje wodne oraz przerobiono kanalizacyjne – mówi Adam Babkiewicz, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów Urzędu Gminy Kolbudy. – Odnowione zostały posadzki, a także stolarka drzwiowa i okienna. Wymieniono również instalację elektryczną i zmodernizowano system grzania wody. W gruntownie wyremontowanych pomieszczeniach pojawiła się nowa armatura sanitarna i nowoczesne wyposażenie szatni. Zrobiło się jaśniej i nowocześnie.

Zmiany nastąpiły również na obiekcie w Kowalach, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie boiska ustawiono cztery specjalistyczne, połączone ze sobą kontenery szatniowo-sanitarne. Znajdziemy w nich dwie strefy umożliwiające przebieranie oraz kąpiel, a także część magazynową i pomieszczenie dla trenerów.

- Do tej pory zawodnicy przebierali się w pomieszczeniach pobliskiej świetlicy wiejskiej – mówi Adam Babkiewicz. – Aby się do nich dostać trzeba było przejść na drugą stronę ulicy Glazurowej, która została wyremontowana we wrześniu 2018 roku. Modernizacja nawierzchni drogi sprawiła, że w okolicy boiska znacznie zwiększył się ruch pojazdów, co stwarzało realne zagrożenie zwłaszcza dla najmłodszych piłkarzy. Trzeba było szukać nowych rozwiązań, aby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie trenować i rozgrywać mecze na obiekcie. Zdecydowaliśmy się na specjalistyczne i komfortowe kontenery. W pomieszczeniach świetlicy, dzięki zewnętrznym środkom pozyskanym przez gminę, można było natomiast utworzyć Klub Senior+. Obecnie planujemy wykonać utwardzenie terenu wokół nowych, bezpiecznych kontenerów szatniowych.

Pod koniec grudnia 2019 roku rozpoczęły się również prace związane z montażem nowego oświetlenia na boisku treningowym przy stadionie w Kolbudach. Wokół obiektu pojawi się w sumie osiemnaście opraw oświetleniowych, które zamontowane zostaną na sześciu słupach. Jak słyszymy w Referacie Inwestycji i remontów inwestycja powinna zostać zakończona do połowy lutego br.

Pozostaje mieć nadzieję, że zmodernizowana infrastruktura dobrze służyć będzie naszym sportowcom w nowym sezonie. Dotychczasowe wyniki osiągane przez młodzież, która doskonali umiejętności pod okiem fachowej kadry trenerskiej w Kolbudach i Kowalach pokazują, że warto inwestować w rozwój młodych sportowców.